۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان خبر داد:

انعقاد هزار و ۲۲۰ قرارداد عمرانی در شهرداری اصفهان

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان از انعقاد هزار و 220 قرارداد عمرانی طی 3 سال اخیر در شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،ایرج مظفر با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه هزار و ۲۲۰ مورد تعداد کل قراردادهای منعقد شده طی این سه سال است، اظهار کرد: تعداد قراردادهای فعال تحویل نشده از مهر ۹۶ تاکنون همراه با قراردادهای منطقه ای، یک هزار و ۷۰۵ مورد با یک هزار ۳۸۲ میلیارد تومان اعتبار در این مدت بوده است.

وی افزود: قراردادهایی که شهرداری اصفهان با ترک تشریفات منعقد کرده از سال ۹۶ تا ۹۹ روند کاهشی داشته است به طوریکه در سال ۹۶ از مجموع قراردادها ۳۳ درصد با ترک تشریفات اجرا شده و در سال ۹۹ این رقم به ۱۶ درصد کاهش یافته است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در همه دوره ها در شهرداری اصفهان دغدغه کار بوده است، افزود: از سال ۸۶ سامانه اطلاعات آمار پروژه های عمرانی در اصفهان را داشتیم و تمام قراردادهای منعقد شده در این سامانه موجود است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری مناقصه عمومی و ترک تشریفات برای اجرای طرح های عمرانی ادامه داد: از اول دی ماه ۹۶ تا یکم دیماه ۹۷ از مجموع ۱۰۶ قرارداد منعقد شده ۲۱ درصد مناقصه عمومی، ۳۳ درصد ترک تشریفات و ۴۶ درصد قرارداد با سازمان های وابسته بوده است. از سال ۹۷ تا ۹۸ از مجموع ۱۷۷ قرارداد ۴۷ درصد مناقصه عمومی، ۱۷ درصد ترک تشریفات و ۳۶ درصد قرارداد با سازمان های وابسته بوده است.

وی افزود: از سال ۹۸ تا ۹۹ از مجموع ۲۱۱ قرارداد منعقده، ۵۱ درصد مناقصه عمومی، ۱۶ درصد ترک تشریفات و ۳۴ درصد سازمان های وابسته است.

مظفر بیان کرد: طبق این آمار هر ساله به آمار مناقصه های عمومی اضافه شده است و در سال ۹۶ تا ۹۷ فقط در سازمان عمران بیش از ۹۳ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است که سایر سازمان ها هم کارهای عمرانی زیادی در حال اجرا دارند به خصوص سازمان ساماندهی مشاغل شهری که به اندازه سه منطقه پروژه در حال اجرا دارد.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ مبلغ این نوع قراردادها به ۵۲۲ میلیارد تومان و در سال ۹۹ به ۶۰۳ میلیارد تومان افزایش یافت.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: قراردادهایی که شهرداری با ترک تشریفات منعقد کرده است از سال ۹۶ تا ۹۹ روند کاهشی داشته است.

مظفر ادامه داد: تعداد قرارداد منعقد و تحویل شده یک هزار و ۲۱۶ پروژه تمام شده با ۳۵۶ میلیارد تومان از مهر ۹۶ تاکنون بوده است.

وی با اشاره به اینکه قراردادهای فعال قبل از مهر ۹۶ حدود ۵۱۶ میلیارد تومان با ۳۷۰ قرارداد بود، گفت: این قراردادها بعد از سال ۹۶ تحویل شد.

مظفر اعتبار قراردادهای فعال کنونی را یک هزار و ۹۵ میلیارد تومان با تعداد ۴۶۳ مورد عنوان و اظهار کرد: قراردادهای تحویل شده از مهر ۹۶ تاکنون یک هزار و ۵۵۸ قرارداد با بودجه ۶۷۲ میلیارد تومان را شامل می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments