۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
در 6 ماهه اول سال جاری صورت گرفت؛

انسداد ۱۱۰ حلقه چاه غیرمجاز آب در دشت نیشابور

مدیر امور منابع آب شهرستان نیشابور از انسداد و پر کردن 110 حلقه چاه آب غیرمجاز در 6 ماهه اول امسال خبر داد.

‌به‌گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «سعید رضا خجسته‌پور» با اعلام این خبر گفت: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، با همکاری دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی نیشابور، در شش ماهه اول امسال ۱۱۰ چاه غیرمجاز مسدود شد.

خجسته‌پور افزود: با انسداد این تعداد چاه، از برداشت یک میلیون و ۴۸۰ هزار متر مکعب آب از سفره های آب زیر زمینی صرفه‌جویی شد.

وی با اشاره به این که این چاه‌ها با هدف بهره‌برداری برای مصارف کشاورزی حفر شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۰۹ حلقه چاه نیمه عمیق و یک حلقه چاه عمیق بود.

خجسته پور افزود: برداشت‌های بی‌رویه و غیر قانونی از آبخوان‌ها سبب کاهش شدید منابع آبی و مخاطرات زیست محیطی در دشت شده است، بنابراین ضروری است در این راستا همه شهروندان و به خصوص کشاورزان نسبت به این امر مهم و ضروی آگاهی یابند.

مدیر امور منابع آب نیشابور با اشاره به حفر یک حلقه چاه آب در روستای چاه سالار برای تامین آب شرب مناطق روستایی در مواقع ضروری در ادامه درباره همکاری امور آب نیشابور در تامین آب شرب مناطق روستایی تاکید کرد: شش روستای بخش میان جلگه شامل روستاهای چاه سالار، پاباز، ده حسینی ریز آب، حصار سرخ و حسین آباد جنگل سالیان مدیدی است منابع آب شیرین با کیفیت ندارند که شرکت آب و فاضلاب روستایی که در حال حاضر در شرکت آب و فاضلاب ادغام شده است آب شرب روستاهای مزبور را از طریق مجتمع آبرسانی ۲۲ روستایی خرسف_ شامکان  با اختصاص ۹ لیتر در ثانیه تامین می‌کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x