Thursday 27 February 2020 | پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
بازدید: 20
فرمانده هوانیروز ارتش خبر داد؛

انجام ۶۰ سورتی پرواز در قالب امدادرسانی به سیل‌زدگان

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: از روز اول جاری شدن سیل در منطقه سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه چابهار هوانیروز با ۶۰ سورتی پرواز و ۵۰ ساعت نفر به امدادرسانی مشغول است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت) از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی با بیان اینکه تعداد ۶ فروند بالگرد هوانیروز در منطقه سیل‌زده  حضور دارند، اظهار کرد: برخی از مناطق روستایی در حادثه سیل خسارت بسیار زیادی را متحمل شدند، تخریب پل‌های ارتباطی، مسدود شدن راه‌ها و معابر و آب‌گرفتگی راه‌های زمینی موجب شد تا امدادرسانی به صورت هوایی  انجام شود، بالگردهای هوانیروز با ۶۰ سورتی پرواز در قالب ۵۰ ساعت نفر در مناطق صعب‌العبور خدمات ارزنده‌ای را به مردم منطقه ارائه کرده است.

وی گفت: وظیفه هوانیروز در چنین شرایطی کمک به مردم است، بالگردهای هوانیروز کارهای غیرممکن را در امداد و نجات ممکن می‌کند.

فرمانده هوانیروز ارتش تأکید کرد: در حال حاضر کمک‌های مردمی، هلال احمر، ارتش و لوازم  بهداشتی و دارویی را به مناطق صعب‌العبور ارسال می‌کنیم  تا زمانی‌که نیاز باشد در منطقه حضور خواهیم داشت.

قربانی افزود: در حال حاضر پایگاه هوانیروز کرمان در آماده‌باش کامل قرار دارد و چنان‌چه نیاز به بالگردهای بیشتری باشد بلافاصله به مناطق سیل‌زده اعزام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مردم منطقه بسیار ولایت‌مدار هستند و با توجه به مشکلات پیش‌آمده همچنان پای ولایت ایستاده‌اند و مردمی قانع هستند، ما نیز تا آخرین لحظه در کنارشان خواهیم ماند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of