۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴

انجام ۲۰۰۰ خدمات امداد نوروزی توسط پایگاه اورژانس ۱۱۵ در کردستان

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام ۲ هزار و ۴۱۳ ماموریت امدادرسانی به بیماران و مصدومان استان از اواخر سال گذشته تا سیزدهم فروردین ماه امسال در استان خبرداد و گفت: بیشترین آمار مربوط به بیماری‌ها است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، رضا پیرا اقدامات و فعالیت‌های اورژانس ۱۱۵ طی واپسین روزهای سال گذشته تا سیزدهمین روز از فروردین ماه امسال را اعلام کرد.

وی با اشاره به انجام ۲ هزارو ۴۱۳ مأموریت شامل حوادث تصادفی، غیر تصادفی، مسمومیت‌ها و بیماری‌ها در مدت زمان یاد شده در استان خاطرنشان کرد: از این تعداد یک هزار و ۷۵۱ مأموریت مربوط به بیماری‌ها است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: از تعداد مأموریت انجام شده ۳۹۷ مورد مربوط به حوادث تصادفی است.

پیرا با بیان اینکه  طی مأموریت‌های انجام شده به  ۳۷۶ مصدوم ناشی از حوادث تصادفی، ۹۳ مورد بیماری قلبی، ۹۱ نفر بیمار تنفسی و ۱۲ نفر اورژانس زنان خدمات ارائه شده است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان از اعزام یک هزار و ۷۱ بیمار به بیمارستان‌های استان طی ۱۵ روز گذشته در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰۵  مصدوم ناشی از حوادث تصادفی به بیمارستان اعزام شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments