۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

انجام بیش از ۲۰۰۰ آزمایش تشخیص کرونا در فراشبند فارس

در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، بیش از دو هزار نمونه آزمایش با نمونه برداری از گلو و بینی از بیماران مشکوک تنفسی در مرکز منتخب ۱۶ ساعته فراشبند انجام شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت در فارس، معاون بهداشتی شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند فارس ، هدف از انجام این آزمایشات را شناسایی به موقع بیماران مشکوک به کرونا و افرادی که با این دسته از بیماران تماس داشته اند، عنوان کرد و گفت‌: قرنطینه یا ایزوله خانگی به موقع و سریع افراد مشکوک و مبتلا به بیماری کرونا، نقش بسزایی در کنترل این بیماری دارد.

«اکبر نوربخش» با بیان اینکه ویروس کرونا به راحتی و با سرعت بسیار بالایی از شخصی به شخص دیگر قابل انتقال است، نقش همه افراد جامعه در رعایت دستور العمل بهداشتی و استفاده از ماسک و شستشوی مرتب دستها و رعایت فاصله فیزیکی را مهم خواند و اضافه کرد: همه افراد جامعه باید با بالا بردن سطح اطلاعات، هوشیاری و رعایت بهداشت فردی خود، نسبت به قطع زنجیره انتقال این بیماری اقدام کنند.

او از اقشار مختلف مردم خواست تا دست به دست هم و همراه و همگام با مدافعان سلامت در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعملهای بهداشتی، به جنگ این ویروس منحوس برویم.

کدخبرنگار۴۱۰۹۰

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x