Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
بازدید: 149

انتقال تجهیزات نظامی‌پاکستان به مرز هند

رسانه‌های روسی از اقدام پاکستان در انتقال تجهیزات نظامی‌به نزدیکی مرز هند خبر داده اند.

به گزارش گروه سیاسی و بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، اسپوتنیک در خبری فوری اعلام کرد که ارتش پاکستان تجهیزات نظامی‌خود را به نزدیکی مرز پاکستان منتقل کرده است.

در پی اقدام هفته گذشته هند در لغو خودمختاری کشمیر و سخت‌تر شدن اوضاع برای مسلمانان حاضر در این منطقه، روابط هند و پاکستان بار دیگر پرتنش شده است.

در همین رابطه روز گذشته «قاضی خلیل الله» سفیر پاکستان در روسیه در سخنانی اعلام کرد که اسلام آباد احتمال روی آوردن به تدابیر نظامی‌علیه هند در صورت متشنج شدن اوضاع در منطقه مورد اختلاف کشمیر را بعید نمی‌داند؛ اما فعلاً توجه خود را معطوف تلاش‌های دیپلماتیک کرده است.

سفیر پاکستان در روسیه ضمن بیان این مطلب  ادامه داد: در حال حاضر اسلام آباد حین تدوین تدابیر واکنشی به هند توجه خود را معطوف اقدامات دیپلماتیک، سیاسی و حقوقی کرده است و در این رابطه کمیته ویژه ای نیز برای ارائه پیشنهادات به دولت تشکیل شده است.

قاضی خلیل الله در ادامه افزود: اسلام آباد خواهان روی آوردن به تدابیر نظامی‌نیست؛ اما با در نظر داشتن تجارب سابق و غیر قابل پیش بینی بودن رفتار هند باید برای هرگونه روند اوضاع و دفاع از خود آماده باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of