Saturday 30 May 2020 | شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 112

انتقال آب دریای خزر عملیاتی نیست

نماینده مجلس، گفت: بردن آب از دریای خزر به سمنان اجرایی نیست و اگر در پی این هستند که به سمنان آب برسانند، بهتر است سد بزنند و آب باران را جمع کنند و به سمنان ببرند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، جبار کوچکی‌نژاد با انتقاد از طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی کشور گفت: اطلاعی از وضعیت انتقال آب دریای خزر ندارم، اما زمانی که این موضوع مطرح شد ما نظرمان را گفتیم و به همین دلیل بند مربوط به هزینه انتقال آب دریای خزر را در بودجه حذف کردیم. دولت در قانون برنامه هم این مورد را ذکر کرد که باز این بند را هم حذف کردیم.

او ادامه داد: انتقال آب دریای خزر عملیاتی نیست. بردن آب از دریای خزر به سمنان اجرایی نیست و اگر در پی این هستند که به سمنان آب برسانند، بهتر است سد بزنند و آب باران را جمع کنند و به سمنان ببرند.

این نماینده مجلس گفت: بنابراین موضوع انتقال آب دریای خزر اقدام اساسی‌ای در راستای فراهم کردن آب برای سمنان و فلات مرکزی کشور نیست. کار کارشناسی‌ برای طرح موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان انجام‌ نشده است.

کوچکی‌نژاد در پایان گفت: چرا آب‌ شور را می‌خواهند شیرین کنند و به سمنان ببرند اما سد نمی‌زنند تا آب باران را که شیرین است جمع کنند و به سمنان ببرند؟ حدود هفت تا هشت میلیارد مترمکعب آب باران در کشور داریم که می‌توانند این آب را جمع کنند و به سمنان ببرند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of