۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

انتقاد رئیس پلیس آگاهی از تبدیل شدن برخی خانه‌ها به بانک

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی‌از تبدیل شدن برخی خانه‌ها به بانک انتقاد کرد و از هموطنان خواست تا اشیای قیمتی خود را به صندوق امانات بانک‌ها بسپارند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار محسن حسن خانی در پاسخ به این سئوال که موضوع توسعه صندوق امانت بانک‌ها به کجا رسید؟ افزود: هم اکنون صندوق امانات بانک‌ها فعال هستند و یکی از توصیه‌های ما به مردم این است که حتما  برای نگهداری اشیای قیمتی خود از صندوق امانات بانک‌ها استفاده کنند.

وی ادامه داد: اکنون در سرقت از منازل بیشتر طلا، پول نقد و دلار سرقت می‌شود این در حالی است که برخی از خانه‌ها تبدیل به بانک شده است، برخی  پول را به طلا تبدیل کرده اند و طلاها را در گاو صندوق گذاشته اند با این تصور که سارق گاوصندوق را با خود نمی‌برد.

حسن خانی اضافه کرد: برخی از سارقان، حرفه شان این است که یک جا گاو صندوق را ببرند، برای سارق حرفه ای کاری ندارد که گاو صندوق را یک جا سرقت کند.

وی افزود: بهترین راه حلی که کارشناسان ما به آن رسیده اند، این است که هموطنان اشیای قیمتی خود را به صندوق امانات بانک‌ها بسپارند اما باید بانک مرکزی صندوق امانات بانک‌ها را در تمام استان‌های کشور توسعه دهد.

حسن خانی گفت: البته اگر مردم پیشنهاداتی غیر از پیشنهاد ما مبنی بر نگهداری اشیای قیمتی در صندوق امانات دارند، ارائه دهند این به این معنا نیست که ما در این زمینه همه مسائل را می‌دانیم گاهی به ذهن مردم پیشنهاد‌هایی خطور می‌کند که به ذهن پلیس نمی‌رسد.

رئیس پلیس آگاهی تاکید کرد: در حال حاضر پیشنهاد پلیس سپردن اشیای قیمتی به صندوق امانات است.  به هموطنان توصیه می‌کنیم،  پول زیاد،  طلا و دلار را در منزل خود نگهداری نکنند، برخی مقدار زیادی طلا را خریداری کرده و در یخچال خانه نگهداری می‌کنند در حالی که اولین مکانی که به ذهن سارق می‌رسد یخچال و زیر گلدان‌ها است.

سردار حسن خانی ادامه داد: مسائلی که به ذهن مردم می‌رسد پیش از آن به ذهن سارق رسیده است که اشیای قیمتی در کجای خانه نگهداری می‌شود؟ هموطنان باید در نظر داشته باشند که اشیای قیمتی خود را در جایی حفاظت شده، نگهداری کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این مطلب که گفته می‌شود سارقان دستگاه طلایاب دارند، صحت دارد؟ گفت: این موضوع صحت ندارد، سارق نیازی به دستگاه طلا یاب ندارد، سارق حرفه ای وقتی وارد منزل می‌شود، می‌داند چه مکان‌هایی را باید بگردد، حداقل در دستگیرهای خودمان به این مساله نرسیده ایم که سارقان دستگاه طلایاب دارند.

وی تاکید کرد: در کشف سرقت زمان خیلی مهم است براین اساس این ساز و کاری اندیشیده شده است که هموطنان به محض وقوع سرقت با ۱۱۰ تماس بگیرند و وقوع سرقت را سریع گزارش دهند تا در شرایطی که لازم است مامور در صحنه حاضر شود.

حسن خانی افزود: یک ساعت طلایی در کشف جرم داریم، اگر آن ساعت طلایی بگذرد کشف سرقت طولانی تر می‌شود بر این اساس هموطنان باید سریع وقوع سرقت را گزارش دهند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x