۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۷

انتظار داریم طالبان هفته آینده در نشست مسکو شرکت کند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت کشورش انتظار دارد که هیئت نمایندگان طالبان هفته آینده در نشست مسکو درباره افغانستان شرکت کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه طی سخنانی در نشست خبری خود در شهر سن پترزبورگ این کشور به ارائه توضیحات درباره سومین نشست با محور افغانستان که در قالب نشست مسکو در بیستم اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد، پرداخت.

وی در این زمینه با تاکید بر اینکه علی‌رغم تحولات اخیر در سیاست داخلی افغانستان سطح اهمیت مکانیزم سه جانبه‌ای برای حل مسئله افغانستان و قالب نشست مسکو کاهش نیافته‌است، گفت: این مکانیزم‌ها در تشکیل یک دولت فراگیر بین افغان‌ها به طور فعال کمک خواهد کرد.

زاخارووا افزود:‌ انتظار داریم در نشست هفته ‌آتی که با محور افغانستان در قالب نشست مسکو برگزار خواهد شد، هیئتی از گروه طالبان شرکت کند.

گفتنی است ضمیر کابلوف، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در افغانستان هفته گذشته از برگزاری نشستی در ۲۰ اکتبر در مسکو پیرامون افغانستان خبر داده و گفته بود که برای برگزاری نشست فراگیر دیگری با مشارکت روسیه، ایالات متحده، چین و پاکستان نیز برنامه‌ریزی می‌کنند.

از سوی دیگر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز گفت منتظر پاسخ طالبان به دعوت ما در مورد مشارکت در نشست مسکو هستیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments