۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار

به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، مجموعه مصوبات ستاد مذکور تا پایان جلسه سی ام از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری و تنظیم شده است.

 

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در اواخر ســال ۱۳۹۸ که شــیوع  کووید ۱۹ به ایران محرز شد، به دلیل سرعت شیوع و کشندگی بالای آن و ضرورت اتخاذ تدابیر هم افزا و همگرای دستگاه ها برای کنترل بیماری و پیامدهای آن، شـورای عالی امنیت ملی کشـور با صـدور مصـوبه ای «سـتاد ملی مقابله با بیماری کرونا» را ایجاد نمود.
ستاد یاد شده که با عضویت مقامات و دستگاه های ذی ربط برای مقابله با ابعاد مختلف کرونا تشکیل یافته است، مرجع اصلی تصمیم گیری در امور مرتبط با کرونا می باشد و مصوبات آن، مبنای اقدام سایر دستگاه ها برای مواجهه هوشمند با کرونا قرار گرفته است.
در همین راستا معاونت امور دولت دفتر هیات دولت نهاد ریاست جمهوری به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات و بازتاب شایستۀ تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف های خود و همچنین،‌ تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور را گردآوری نموده و برای نخستین بار این مصوبات در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت به نشانی cabinetoffice.ir  منتشر می شود.
در این مجموعه، مصوباتی که تاکنون در اختیار دفتر هیات دولت قرار گرفته است، تنظیم و تدوین گردیده و در عین حال، قوانین و مقررات مرتبط با برخی از مصوبات یادشده به صورت تنقیحی در پاورقی مصوبه ذکر شده است.
امید است تا زمان کنترل قطعی کرونا و استمرار فعالیت ستاد، مصوبات جلسه های بعدی آن نیز در اختیار مردم، دستگاه ها، جامعۀ دانشگاهی و حقوقی قرار گیرد.

برای مشاهده مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اینجا کلیک کنید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments