۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

امید به حضور نابغه وزنه‌برداری جهان در المپیک‌

ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران سرانجام کتف خودرا در آلمان به تیغ جراحان شهر هانوفر سپرد و با ابراز رضایت تیم پزشکی ازاین عمل جراحی، امیدها برای بازگشت طلایه‌دار المپیک ۲۰۱۶ریو قوت گرفت.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، «سهراب مرادی» که ۲  ماه پیش  در تمرینات تیم ملی از ناحیه کتف آسیب دیده بود، روز گذشته (سه شنبه)  کتف خود را به تیغ جراحان سپرد و آنها نیز از این عمل ابراز رضایت کردند.

این  در حالی است  پس از مصدویت مرادی، مجموعه ورزش کشور دست به دست هم داد تا با حمایت از ستاره وزنه‌برداری ایران و اعزام او برای مرتبه دوم به شهر هانوفر آلمان فضایی مناسب و استاندارد برای سلامتی و بازگشت دوباره قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو روی تخته‌ وزنه‌برداری فراهم کنند.

بیرون زدن کتف سهراب برای بار دوم ضمن اینکه ضربه جبران ناپذیری را به تیم ملی وزنه‌برداری که مسابقات مهم جهانی را درپیش داشت وارد کرد، سبب شد برای امید اول کاروان وزنه‌برداری پرونده حضور در رقابت های جهانی تایلند بسته شود. زیرا رکوردار ۹۶ کیلوگرمی وزنه‌برداری جهان با آسیب‌دیدگی و مصدومیت شدیدی که برایش بوجود آمد، دیگر توانایی تمرین و رفتن زیر وزنه‌های سنگین برای رقابت در پیکارهای قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ تایلند را نداشت.

با این حال او عازم آلمان شد و بعد از عمل جراحی و ابراز رضایت تیم پزشکی انجام مراحل درمانی و  توانبخشی در دستور کار قرار می گیرد. بر همین اساس امید می رود کتف آسیب دیده سهراب، ستاره وزنه‌برداری ایران به شرایط آرمانی دوباره بازگشته تا برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ در  رقابت های گزینشی‌ باقیمانده روی تخته برود.

مرادی نیز بعد از عمل جراحی با انتشار عکسی در صفحه شخصی خود گفت: سلام به همه مردم عزیز ایران، به تازگی کتفم که در حین تمرینات آسیب دیده بود جراحی شد، خداروشکر خیلی‌خوب بود و انشاالله با دعای خیر شما دوستانم، مردم عزیز ایران، دوباره به تخته بازمیگردم، التماس دعا یاعلی

«غلامرضا نوروزی» رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی نیز در این خصوص گفت:  به گفته پزشکان عمل جراحی موفقیت آمیز بوده ولی زمان بازگشت سهراب به ایران هنوز مشخص نیست و عجله ای هم در این باره نداریم.

وی گفت: هنوز زود است برای بازگشت سهراب مرادی بر روی تخته نظر بدهیم اما امیدواریم او بتواند با پشت سر گذاشتن کامل دوران درمان خود به این هدف برسد.(ایرنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x