۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

امکان دسترسی تمام شهرها به برچسب سرویس مدارس

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: برای کل شهرها دسترسی به برچسب مخصوص سرویس مدارس فراهم شده است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مرتضی ضامنی آخرین وضعیت سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی) را تشریح کرد و گفت: بعد از همکاری خوبی که وزارت آموزش و پرورش با اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور داشت، مدارس کل کشور در حال ورود اطلاعات خود به سامانه سپند هستند. در شهرهای مختلف نیز شهرداری‌ها و آموزش و پرورش در قالب کارگروه ماده ۱۸ به صورت  مستمر جلساتی را برگزار می‌کنند. همچنین شهرداری‌ها شرکت‌های مجاز و دارای صلاحیت را شناسایی و برای خدمات رسانی، از طریق سامانه در اختیار مدارس جهت عقد قرارداد قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: رانندگان ثبت‌نام شده در این حوزه توسط شهرداری‌ها مورد سنجش قرار گرفته‌ و اطلاعات آنها در سامانه سپند ثبت شده است. این اطلاعات همچنین در اختیار آموزش و پرورش قرار داده شده و آموزش و پرورش نیز در حال انجام اقدامات لازم برای تکمیل این سامانه است. اطلاعات این سامانه با ثبت‌نام اولیا در آن تکمیل خواهد شد و در مرحله دوم با استفاده از این سامانه، فعالیت سرویس مدارس در کشور مورد پایش قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اضافه کرد: برچسب  واحدی در سطح کشور توسط شورای عالی ترافیک شهرهای کشور به تصویب رسید که دسترسی به آن در سامانه برای همه شهرداری‌ها امکان پذیر است. امیدواریم با فعال شدن این برچسب واحد در سراسر کشور و مشخصه کد QR و استعلام آنلاینی که می‌توان به وسیله این کد انجام داد، امنیت حوزه حمل‌ونقل دانش‌آموزی بالا رود.

به گفته وی، هر ناوگانی که از طریق سامانه سپند در اختیار مدارس  گذاشته می‌شود، مورد سنجش فنی قرار گرفته و حتما گواهی فنی سلامت را دارد. همچنین رانندگان این ناوگان نیز دارای گواهینامه‌های سوءپیشینه و عدم اعتیاد هستند. به عبارت دیگر این ناوگان حتما استانداردهای اولیه خودرو و رانندگان را دارند. همچنین شرکت‌هایی که در این حوزه خدمات ارائه می‌دهند، مورد سنجش قرار داده شده و در نهایت مدارس نیز با این شرکت‌ها قرارداد می‌بندند.

ضامنی تصریح کرد: برای کل شهرها دسترسی به این برچسب فراهم شده است و هر شهرداری نیز بایستی متناسب با تعداد ناوگان ثبت‌نامی‌این برچسب‌ها را چاپ و بر ناوگان فعال در حوزه سرویس مدارس نصب کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments