۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

امنیت خلیج فارس با همکاری کشورهای منطقه تامین می‌شود

وزیر امور خارجه ایران گفت: امنیت در منطقه خلیج فارس با تعامل و همکاری کشورهای منطقه تامین می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدجواد ظریف پس از دیدار با رتنو مرسودی همتای اندونزیایی خود در جمع خبرنگاران اظهارکرد: قرن‌هاست که امنیت منطقه خلیج فارس را کشورهای منطقه تامین کرده‌اند، امروز هم امنیت خلیج فارس بدون همکاری و تعامل کشورهای منطقه بدست نمی‌آید.

وی همچنین با اشاره به دیدگاه‌های مشترک ایران و اندونزی درباره موضوع فلسطین افزود: بیت المقدس قبله نخست مسلمین جهان است و دو کشور در این زمینه هدف‌های مشترک را دنبال می‌کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران در ادامه دیدار و گفت‌وگو با مقامات کشورهای آسیایی صبح امروز جمعه در جاکارتا با خانم رتنو مرسودی وزیر امور خارجه جمهوری اندونزی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیران امور خارجه ایران و اندونزی در این دیدار با ابراز خرسندی از سطح روابط، گفت و گوها و رفت و آمدهای سیاسی و پارلمانی و نیز همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور بر گسترش و تعمیق روابط با توجه به ظرفیت‌های موجود در دو طرف تاکید کردند.

هم چنین در این  دیدار رویکرد اصولی جمهوری اسلامی‌ایران در قبال برجام  در شرایط کنونی از سوی وزیر امور خارجه کشورمان تشریح و بر ضرورت پایبندی طرف مقابل به تعهدات خود و بهره مندی ملت ایران از منافع اقتصادی برجام تاکید شد.

حمایت از افزایش رایزنی‌های سیاسی و همکاری‌های فی مابین در خصوص مسائل مهم جهان اسلام، به ویژه فلسطین و ادامه مشورت‌ها در خصوص مسائل مهم منطقه و همچنین در سازمان همکاری اسلامی‌و دیگر مجامع بین المللی نیز از دیگر موضوعات مورد رایزنی وزرای خارجه دو کشور در این دیدار بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x