Wednesday 22 January 2020 | چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 91
رئیس جمهور:

امروز در یک شرایط بسیار سخت و پیچیده‌ای قرار گرفته‌ایم

رئیس جمهور گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم انتقاد از دولت بی هزینه و حتی توأم با جایزه و تشویق بوده است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسن روحانی صبح امروز در مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که در آغاز هفته دولت در شروع کار سومین سال دولت دوازدهم به زیارت امام راحل نائل آمدیم.

وی ادامه داد: حضور ما در کنار مرقد امام یاد از راه و خط و سیره امام است و تعهد چندباره به مسیر و راهی که او برای ما برگزید و معرفی کرد. او از پیشتازی یک نهضت عظیم و بزرگ اسلامی‌ما را به انقلاب رساند و راهبری آن انقلاب را بر عهده گرفت و پس از پیروزی انقلاب  به عنوان معمار جمهوری اسلامی‌ایران مسیر و راه خدمت به مردم را به ما نشان داد.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: این سه مرحله؛ نهضت اسلامی، انقلاب اسلامی‌و جمهوری اسلامی‌در طول یک خط و مکمل یکدیگرند.گفتمان انقلاب که امام برای ما به وجود آورد، گفتمانی توأم با سعه صدر و بس فراخ بود. همه اعتقادات، اندیشه‌ها و سلیقه‌ها را در خود جای می‌داد. فضا برای هیچکس تنگ نبود و ما باید این گفتمان را با همین وسعت ادامه دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه در گفتمان انقلاب، بیشتر آرمانها و آرزوهای کوتاه مدت و بلند مدت مطرح بود اما در جمهوری اسلامی‌آن آرمان‌ها تبدیل به راهبردها برنامه‌ها و حتی اجرا شد، گفت: در گفتمان جمهوری اسلامی‌ایران عمدتاً مدیریت یک نظم و نظام اسلامی‌مطرح است و لذا آنهایی که فکر می‌کنند گفتمان انقلاب در برابر گفتمان جمهوری اسلامی‌است راه اشتباه و خطایی را انتخاب کردند. این دو در طول یکدیگر هستند و در عرض یکدیگر نیستند.

رئیس جمهور بیان داشت: در بسیاری از موارد جمهوری اسلامی‌را با معیارهای انقلاب تطبیق می‌دهیم و اگر اصلاحی لازم است آن اصلاح را صورت می‌دهیم. شاید بالاترین مرتبه در زمینه  نهضت و سپس انقلاب و بعد از آن نظام جمهوری اسلامی؛ مرحله دولت سازی است. دولت سازی مرحله‌ای بسیار سخت و بسیاری آن را بعد از فرهنگ سازی و تمدن سازی مرحله سوم این راه می‌دانند.

وی تاکید کرد: در دولت همه توان برای اجرای آمان‌های انقلاب، به کار گرفته می‌شود و طبق بیان امام و تصریح امام و تاکید امام، دولتی موفق دولت که خادم مردم باشد و به مردم خدمت کند.و دولتی می‌تواند راه را ادامه دهد که از حمایت مردم برخوردار باشد.

وی خاطر نشان کرد: امام بارها تاکید می‌کردند این دو در کنار یکدیگر است و یکی بدون دیگری راه به مقصد نمی‌برد. آنچه که امام فرمود «میزان رای ملت است» یک شعار و تظاهر به دموکراسی نبود نظریه سیاسی ، حقوقی و حتی فقهی امام بود. در حکومت اسلامی‌اداره جامعه با نظر مردم و رای مردم صورت می‌گیرد و به همین دلیل است که انقلاب و نظام ما تا الان باقی مانده است.

روحانی با بیان اینکه ما نسل اول و دومی‌ها کم کم باید خانه را تمیز کنیم و جارو بزنیم آن را به صاحبخانه که نسل سوم و چهارم است، بسپاریم، اظهار داشت: بنابراین در این مقطع استفاده از نسل جوان و تحصیل کرده در اداره و مدیریت کشور یک ضرورت برای همه است.

رئیس جمهوری تصریح کرد: تا زمانی که انقلاب و نظام با مردم متصل است و با رای مردم مشروعیت می‌یابد هیچ گزندی نمی‌تواند این نظام و انقلاب را از پا درآورد و یا حتی تهدید کند.

وی با بیان این که سی سال از رحلت امام عزیز گذشته است. نظامی‌که او به ما معرفی کرد و معمار او بود، نه تنها در برابر باد و باران مصون ماند که حتی در برابر توفان و سیل هم مقاوم ایستاد، امروز می‌بینیم که نظام جمهوری اسلامی‌ایران، ایرانی را با عزت در این منطقه و با قدرت در منطقه حساس خاورمیانه به نمایش گذاشته است.

روحانی با تاکید براین که تا زمانی که مردم با انقلاب اند و انقلاب با مردم، اظهارکرد:‌ انقلاب و نظام خادم مردم است و مردم حامی‌نظام، این نظام به راه خود ادامه می‌دهد. امروز در یک شرایط بسیار سخت و پیچیده‌ای قرار گرفته‌ایم. در طول یک سال گذشته مردم در رنج و زحمت بودند، زندگی را با سختی گذراندند، اما همچنان مقاوم و استوار در برابر توطئه‌های بیگانگان ایستادند.

رئیس قوه مجریه بیان داشت: امروز روز حمایت مردم از دولت و خدمت بیشتر دولت به مردم است. انتقاد از دولت بلامانع است و حتی در دولت یازدهم و دوازدهم انتقاد از دولت بی هزینه و حتی توأم با جایزه و تشویق بوده است در این اشکالی نیست و ما از آن استقبال می‌کنیم و آن یکی از آثار بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم است که بسیار سخت است که بعد از این بتوانند این را تغییر دهند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of