۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر:

«سها» هنوز پیدا نشده است!

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: دو روز از گمشدن «سها» دختر 27 ساله در شهرستان کردکوی می‌گذرد اما هنوز اثری از وی پیدا نشده است.

محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت؛‌ روز ۱۹ تیر تیم ۲۵ نفره گردشگری از استان تهران وارد منطقه حفاظت شده جهان نما از توابع شهرستان کردکوی شدند و دو روز بعد ساعت هشت صبح یکی از اعضای تیم به نام سها رضا نژاد ۲۷ ساله از محل چادر خارج و دیگر مراجعه نکرد و پس از جستجوی های اولیه توسط اعضای تیم ساعت ۱۱:۲۱ طی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی درخواست کمک کردند.

وی ادامه داد: پس از دریافت خبر و تایید از نیروی انتظامی موضوع در دستور کار شعبه کردکوی قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع پس از گذشت چند ساعت از جستجوی تیم های عملیاتی در منطقه حادثه جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور فرماندارشهرستان تشکیل شد.

محمدی افزود: در این جلسه هماهنگی در مرکز کنترل با حضور مدیرعامل تشکیل و قرار شد تا تیم فرماندهی حادثه در محل دشت جهان نما منطقه حادثه از سوی ستاد و شعبه و تیم های عملیاتی جمعیت، آنست مستقر شود. همچنین همکاری بین بخشی هیئت کوهنوردی، اتومبیلرانی، پهپاد دستگاه‌های نظامی و … و ارتباط با فرمانداری و نیروی انتظامی در خصوص نتایج بررسی از همراهان فرد گمشده ایجاد شود.

مناطق سیل زده

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر توضیح داد: در روند پیگیری براساس اخبار و اطلاعات بدست آمده از مراجع ذیصلاح و گمانه زنی های موجود از این حادثه جستجو از تمام مسیرهای احتمالی که بخش زیادی دره ها و شکاف های عمیق و پایین دست بود آغاز شد در حال حاضر پس از گذشت سه روز از این عملیات و جستجوهای مکرر که همچنان ادامه دارد در منطقه اثری از فرد گمشده یافت نشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۵۴ تیم با ۲ دستگاه خودروی عملیاتی کمک دار سبک به منطقه اعزام شده‌اند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of