۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۳۸۱ حادثه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی به ۳۸۱ مورد حادثه طی سه ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی امروز با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری نیروهای هلال احمر به ۳۸۱ مورد حادثه، امدادرسانی کرده اند، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: ۵۰ درصد از این مأموریت‌ها در حوادث جاده‌ای، ۲۱ درصد سیل و آبگرفتگی، ۱۸ درصد حوادث شهری، پنج درصد کوهستان و شش درصد در دیگر موارد بوده است.

رضایی با بیان اینکه در مأموریت‌های سه ماه گذشته به ۹۵۴ حادثه دیده امدادرسانی شده است، گفت: همچنین این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴.۲۳ درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد:  ۲۹ درصد از حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای، ۶۳ درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی، شش درصد شهری و دو درصد در دیگر زمینه‌ها خدمات گرفته اند.

رضایی با بیان اینکه هزار و ۳۲۳ نیروی عملیاتی در قالب ۵۳۵ تیم به این حوادث سه ماهه گذشته امدادرسانی داشته اند، افزود: همچنین ۵۰۴ دستگاه ناوگان ترابری در این حوادث به کارگیری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی این مدت ۱۴۳ نفر توسط پایگاه‌های هلال احمر اسکان داده شده اند.

وی با اشاره به آمار بالای حوادث جاده ای بیان کرد: از رانندگان خواستاریم در مسیر جاده‌ها با رعایت نکات راهنمایی و رانندگی و عمل به توصیه‌های پلیس از بروز حوادث دلخراش جلوگیری کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments