۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴

امدادرسانی به ۹۴۱ نفر آسیب دیده در هفته گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: هفته ای که گذشت، به 941 نفر متاثر از حوادث جوی با کمک 40 تیم عملیاتی، امداد رسانی شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت  هلال احمر، مهدی ولی‌پور با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی گفت: ۹ استان بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، قزوین، کرمانشاه، گلستان، لرستان و همدان  متاثر از حوادث جوی بوده است.

وی ادامه داد: در این هفته به هم‌وطنان در ۳۸ شهر و روستا و مناطق عشایر نشین و ۲ محور کوهستانی امدادرسانی شده و ۹۴۱ نفر از خدمات امدادی بهره‌مند شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از حوادث جوی، تاکید کرد: در این مدت با تلاش ۴۰ تیم عملیاتی متشکل از ۱۳۹ امدادگر و نجاتگر هلال احمر، ۱۷۳نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ۱۵واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

ولی‌پور در پایان گفت: ۳۶دستگاه چادر،۶۳۱تخته پتو، ۳۷۵تخته موکت، ۱۰۵۸کیلوگرم نایلون، ۱۰۶۰کیلوگرم قندوشکر،۲۵۱۶قوطی از انواع کنسرو، ۱۰۱۲کیلوگرم برنج، ۱۱۵۳کیلوگرم حبوبات، ۱۰۱۸بسته از محصولات بهداشتی،۲۰۱کیلوگرم خرما، ۵۴۰کیلوگرم روغن و ۱۰۷ بسته غذایی، بین آسیب دیدگان از حوادث جوی، توزیع و عملیات امدادرسانی در ۹ استان پایان یافت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x