۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
در گفت‌وگو با خبرگزاری سلامت مطرح شد؛

امدادرسانی به ۶ هزار و ۵۶۵ نفر در حوادث ۴۸ ساعت گذشته

رييس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر گفت: به 2هزار و 322 نفر اسکان اضطراری داده شده و ٢٥ نفر هم به مناطق امن منتقل شدند. همچنین در طی 48 ساعت گذشته نیز 10 نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

مهدی ولی پور رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سلامت با اشاره به گزارش ۴٨ ساعته خدمات امداد و نجات هلال احمر در حوادث جوی (تا ساعت ٨ صبح امروز) اظهار کرد: ۲۰ استان متاثر از حوادث جوی ۴۸ ساعته گذشته بوده اند.

وی افزود: سازمان امداد و نجات هلال احمر در ۴۸ ساعت گذشته در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، فارس، قزوین، قم، گلستان، گیلان ،لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد اقداماتی انجام داده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر به مناطق امدادرسانی شده اشاره کرد و گفت: در ٨٠ محور کوهستانی و ۵ شهر به ۶ هزار و ۵۶۵ نفر خدمات امدادرسانی ارائه شده است.

ولی پور ادامه داد: همچنین به ۲هزار و ۳۲۲ نفر اسکان اضطراری داده شده و ٢۵ نفر هم به مناطق امن منتقل شدند. در طی ۴۸ ساعت گذشته نیز ۱۰ نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی تصریح کرد: ١۶٧تیم متشکل از ۵۵٢ نفر در طی ۴۸ ساعت گذشته اقداماتی در استان هایی که تحت تاثیر بارش برف، کولاک، باران و طوفان قرار گرفته بودند، انجام دادند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر بیان کرد: در این مدت  ۲ هزار و ۶۹ تخته پتو،  ۸۳۱ بسته غذایی، ٢٠٢بطری آب معدنی، ١١٩ قوطی کنسروجات و ١١٢بسته بیسکوییت به مردم ارائه شد.

خبرنگار: مینا افسریان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments