۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

شروط جدید برای فعالیت امدادخودروها

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از الزامی شدن رعایت یکسری دستورالعمل برای امدادخودروها در پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامی (خبرگزاری سلامت) سرهنگ نادر مرادی با اشاره به جدیدترین تصمیمات برای ساماندهی امدادخودروها در پایتخت گفت با توجه به وجود برخی نارضایتی‌ها و نیز نگرانی برخی از شهروندان در مورد فعالیت امدادخودروها جلسات متعددی برای حل این مشکل و رفع نگرانی‌ها برگزار در نهایت مصوب شد که خودروبرهای امدادخودرو زیر نظر اتحادیه صنف اتو سرویس، توقفگاه، کارواش و پارکینگ ها فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت زیرنظر این صنف به معنای ضرورت دریافت جواز و پروانه فعالیت از اتحادیه مربوطه است، خاطرنشان کرد:‌ از امروز تمامی امداد خودروها زیر نظر این اتحادیه هستند و تمام افراد و شرکت‌هایی که تحت عنوان امدادخودرو فعالیت می‌کنند، باید با مراجعه به اتحادیه و ارائه مدارک مورد نیاز یکسری موارد را رعایت و مجوز فعالیت خود را دریافت کنند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ درباره اینکه چه خودروهایی باید مجوز مربوطه را دریافت کنند، گفت: تمام وسایل نقلیه‌ای که تحت عنوان امدادخودرو فعال هستند باید مجوز مربوطه را اخذ کنند. این قوانین شامل موتورسیکلت‌ها، وانت‌بار و هر وسیله نقلیه‌ای که در امر ارائه خدمات امدادی و تعمیراتی سیار خودروها فعال است، می‌شود و لازم الاجراست.

مرادی اضافه کرد: افراد پس از ارائه درخواست باید یکسری موارد را رعایت کنند، ازجمله اینکه باید لباس‌های متحدالشکل داشته باشند، وسیله نقلیه‌شان دارای نمادها و علامت‌های متحدالشکل و قابل شناسایی باشد و شماره‌ای برای شناسایی و پیگیری اموری مانند شکایات را هم روی بدنه‌شان درج کنند.

به گفته وی، رانندگان مذکور نیز پس از دریافت استعلام‌های مربوطه کارت شناسایی معتبر دریافت خواهند کرد.

مرادی درباره برخی استارت آپ‌های فضای مجازی که در حوزه تعمیرات و امداد خودرو فعالیت می‌کنند نیز گفت: این مقررات شامل تمامی امدادخودروهایی که در تهران فعال هستند، اعم از امدادخودروها در فضای مجازی و حقیقی خواهد شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از رانندگان امدادخودروها خواست که برای فراهم شدن امکان تداوم فعالیتشان به اتحادیه مربوطه مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند، چرا که پس از تعیین مهلت ثبت درخواست با خودروهای غیرمجاز و فاقد مجوز برخورد خواهد شد و آنان اجازه فعالیت نخواهند داشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments