۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰

اقدام مهم توکیو۲۰۲۰ برای نابینایان و ناشنوایان

بر اساس اعلام کمیته برگزاری توکیو2020، یک اپلیکیشن با قابلیت برخورداری از زبان های مختلف بمنظور کمک به توان دیداری و شنیداری ناشنوایان و نابینایان ارائه خواهد شد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک  کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو می گوید اعلامیه ها در اماکن مسابقات در طول بازی های توکیو ۲۰۲۰ با استفاده از برنامه توسعه یافته با همکاری وزارت امور داخلی و ارتباطات ، به چندین زبان انجام می شود. این سرویس جدید همچنین اجازه می دهد محتوای نمایش داده شده به صورت نوشتاری به گفتار تبدیل شود و همانطور که در چشم انداز بازی ها ذکر شده است به عنوان بخشی از تلاش های توکیو ۲۰۲۰ برای ارتقا تنوع ارائه می شود.
این برنامه که به عنوان راهنمای Omotenashi شناخته می شود ، علاوه بر این ، در مورد وضعیت مسابقات انفرادی و همچنین اطلاعات امنیتی و اطلاعات اضطراری به کسانی که زبان ژاپنی بلد نیستند یا دارای ناتوانی شنوایی و بینایی هستند، به روزرسانی می کند و به افراد امکان بیشتری برای لذت بردن از بازی ها خواهدداد. فن آوری به کار رفته در این ابتکار عمل متعاقباً در سناریوهای مختلف توسط فرمانداری کلانشهر توکیو ، دولت ژاپن و سازمان های دیگر به عنوان یکی از بخش های میراث بازی های ۲۰۲۰ توکیو مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments