۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

اقدامی برای کاهش آلودگی هوا انجام نشده است/ خطر لوله‌کشی شاهرگی و مویرگی گاز طبیعی در تهران

رییس شورای اسلامی شهر تهران به نقش خودروها در آلایندگی هوا اشاره کرد و گفت: با وجود تکرار موضوع لزوم تقویت سیستم حمل و نقل عمومی متاسفانه هنوز اقدامی اجرایی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)محسن هاشمی در صد و هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران اظهار داشت: روزهای گذشته تهران را در حالی سپری کردیم که آلودگی هوا برای تمامی گروه‌ها به مرحله ناسالم رسید و تهران را به عنوان آلوده‌ترین شهر جهان ثبت کرد.

وی افزود: اگرچه بخشی از موضوع آلودگی هوا به شرایط جوی باد و بارندگی بستگی دارد اما بخشی نیز وابسته به میزان تولید آلاینده‌ها است که مستقیما در اختیار و کنترل شهروندان است.

رییس شورای شهر تهران به نقش خودروها در آلایندگی هوا اشاره کرد و گفت: با وجود تکرار موضوع لزوم تقویت سیستم حمل و نقل عمومی متاسفانه هنوز اقدامی اجرایی صورت نگرفته است.

هاشمی ادامه داد: متاسفانه طی ۳۰ سال سپری شده از زمان پایان جنگ وضعیت حمل و نقل عمومی در بدترین شرایط قرار دارد و اگر به سرعت راجع به این موضوع اقدامی انجام نشود وضعیت از شرایط فعلی به مراتب بدتر می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید انرژی گرمایشی در منازل و ادارات و همچنین سوخت خودروها دو منبع آلودگی هوا هستند، تصریح کرد: در موضوع تولید انرژی گرمایشی در منازل و ادارات باید توجه داشته باشیم که براساس دیدگاهی تولید انرژی گرمایی در شهرها به وسیله سوخت‌های فسیلی کاری غیراصولی، غیرایمن است. تمامی شهرهای توسعه یافته انرژی گرمایشی خود را از برق تولید می‌کنند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه لوله‌کشی شاهرگی و مویرگی گاز طبیعی در شهر تهران و سایر شهرهای کشور روی بمبی بالقوه قرار داده شده است، گفت: این موضوع می‌تواند در سوانح طبیعی و بحران‌ها خطرساز باشد و همچنین آلایندگی زیادی دارند.

هاشمی ادامه داد: هرچند وزارت نفت معتقد است که تبدیل انرژی فسیلی به برق و تبدیل برق به گرما راندمان آنها را کاهش می‌دهد اما مدیریت شهری باید در این زمینه بررسی دقیقی انجام دهد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments