۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

اقدامات ضدکرونایی توکیو۲۰۲۰

کمیته برگزاری توکیو2020 نسبت به سنجش و تست ابزارهای اقدامات مقابله ای با کرونا اقدام کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک ژاپنی ها بمنظور سنجش تمهیدات و اقدامات مقابله ای با کرونا طی یک دوره ۳ روز بسته ای از دستورالعمل های امنیتی و ضدکرونایی را آزمایش کردند. طی این اقدام که در مرکز رسانه های بازی های توکیو۲۰۲۰ Tokyo Big Sight صورت پذیرفت؛ کمیته برگزاری توکیو۲۰۲۰ از ابزارها و تکنولوژی مورد استفاده برای سنجش و تست دستورالعمل های ضدکرونایی استفاده نمودند که آخرین ورژن دوربین های حرارت سنج و دماسنج های مادون قرمز از جمله پیشرفته ترین آنها به شمار می رود.

یکی از تکنولوژی های برتر مورد آزمایش در داوطلبان استفاده از مچ بندهای حرارتی با کیت کریستال مایع حساس به حرارت است که بر روی مچ دست بمنظور تشخیص میزان مجاز حرارت بدن و درنتیجه تشخیص زودهنگام کووید۱۹ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از دیگر اقدامات مهم توکیو۲۰۲۰ نحوه کنترل ورود تماشاگران در صف های ورودی و رعایت فاصله گذاری در پست های بازرسی می باشد که بدقت مورد بازبینی و بررسی قرارگرفته است.

مسئولین برگزاری از مردم خواسته اند تا در صورت امکان بار خود برای ویود به اماکن ورزشی سبکتر نمایند تا زمان کمتری برای بازرسی و طی روند ایمنی صرف شود. برگزارکنندگان توکیو۲۰۲۰ انجام این اقدامات را طی ۳ روز آزمایش اخیر مثبت توصیف کرده اما نیاز مبرم به انجام بیشتر این پروسه را در دستور کار قرارداده اند. گفتنی است، ورود و حضور تماشاگران در بازی های المپیک همچنان از موضوعات اعلام نشده و مبهم در روند برگزاری بازی ها است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x