۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷

اقدامات حوزه سلامت، مصداق عملی شعار سال

معاون بهداد ناجا در يادداشتي با مرور اقدامات حوزه بهداشت و سلامت از اين اقدامات به عنوان مصداق تحقق شعار سال 1400 "توليد، پشتيباني‌ها، مانع زدايي‌ها" ياد کرد.

در یادداشت سردار “محمدرضا حسینی” می خوانیم؛

“حوزه بهداشت و درمان به ویژه در مهار و کنترل بیماری کرونا یک گام پیش رفته است و این شعار می تواند الگویی تسهیل و تسریع کننده برای گام های پیش روی این حوزه باشد.

همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: “قوی شدن کشور جزء هدف های ما است” و شاید این واژه، قوت نظامی را به یاد بیاورد اما بنا به فرموده رهبر انقلاب باید در همه ابعاد به این مهم توجه شود.

لذا توجه به این مقوله در حوزه بهداشت و درمان یک هدف مهم است چراکه تقویت و حفظ سلامت، پایه و اساس هر جامعه ای است که می خواهد گام های روبه جلو بردارد و یا به گام های خود شتاب دهد.

بی شک مقدمه این تقویت و پیشرفت، خودباوری، اعتماد و اعتقاد به توان درون است که نمونه بارز آن را می توان در تلاش اندیشمندان حوزه سلامت برای ساخت واکسن کرونا مشاهده کرد.

روحیه جهادی دانشمندان ایرانی برای دفع همه موانع پیش رو و ساخت واکسن کرونا، همت بلند برای تحقق شعارسال و پیام نوروزی مقام معظم رهبری را نوید می دهد.

توصیه رهبر معظم انقلاب در راستای توجه به توان داخل و هشدار نسبت به دوستی‌های ظاهری کشورهای غربی به ویژه آمریکا که در شرایط شیوع ویروس کرونا با اعلام آمادگی کمک به ایران به دنبال بازسازی وجهه خود در ایران بوده و هستند، محرک مثبتی برای تلاش مضاعف تولیدکنندگان و اندیشمندان داخلی است.

در بیش از یک سال گذشته که ویروس کووید۱۹ شیوع پیدا کرده است؛ شاهد تولیداتی چون “ساخت و طراحی کیت های تشخیصی کرونا، دارو و تجهیزات پزشکی، گان بیمارستانی، دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده” از سوی حوزه های تخصصی و مردم نیز بودیم و این نشان دهنده این است که ما در شرایط محدود نیز می توانیم با کنار زدن موانع، همدلی و همراهی یکدیگر و با مدد خداوند، در مسیر خودباوری گام های موثری برداریم.

افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی، تلاش شبانه روزی و بی وقفه کادر درمان و حمایت های مالی و معنوی رهبر معظم انقلاب از ستاد مقابله با ویروس کرونا ، همه مصداق عملی تحقق شعار سال است.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments