۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

اقدامات آمریکا نه تنها ضربه به برجام بلکه ضربه‌ به قوانین بین‌المللی است

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی به تاثیر کارشکنی‌های آمریکا بر مواردی از جمله برجام، قانون بین‌المللی و فعالیت روند صلح آستانه اشاره کرد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه روسیه‌۲۴ گفت: اقدامات آمریکا نه‌تنها ضربه‌ای به برجام محسوب می‌شود، بلکه ضربه‌ای به کل چارچوب قوانین بین‌المللی است. به همین دلیل است که اگر ما راهی برای عمل متقابل در برابر آمریکا پیدا نکنیم، برجام تنها خسارت[ما] نخواهد بود. از همین رو،  ما با روسیه دیدگاه مشترکی درباره این مسئله داریم.

همچنین پایگاه خبری اردوپوینت بخشی دیگر از گفت‌وگوی ظریف با این شبکه را منتشر کرده و به نقل از وی نوشت: این بسیار اهمیت دارد که کشورهای روند صلح آستانه تا کنون توانسته‌اند بسیای از مسائل حساس را حل کنند. متاسفانه آمریکا در مبارزه با تروریسم صداقت نداشته و به دنبال اهداف دیگری است که از جمله آن‌ها تهمت زدن مداوم به هیئت آستانه است. به طور مثال سال گذشته توافقی انجام  شد که یک کمیته قانونی در سوریه تشکیل شود اما آمریکا هر کاری کرده است تا در این توافق کارشکنی کند و متاسفانه موفق بوده است. ما هم حالا باید دوباره با این مسئله دست و پنجه نرم کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments