۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
نماینده مردم بجنورد، مانه، جاجرم و سملقان در مجلس یازدهم:

رویکرد مجلس یازدهم باید بهبود وضعیت اقتصادی باشد

نماینده مردم بجنورد، مانه، جاجرم و سملقان در مجلس یازدهم گفت: مهمترین مشکل مردم، تاکید مقام معظم رهبری و نقطه فشار دشمن، اقتصاد است و باید اولویت مجلس یازدهم بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشد.

سیدمحمد پاک مهر در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت درباره اینکه عضو چه کمیسیونی خواهد شد، افزود: اولویت اول خودم را کمیسیون اقتصادی و اولویت دومم را کمیسیون بهداشت و درمان تعیین کردم، من پزشک، عضو هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی، فرماندار، رئیس شورای شهر و مدیرکل بودم و مسوولیت‌های متعدد دیگری داشتم و وقتی وارد عرصه انتخابات شدم هر چقدر با مردم حوزه انتخابیه که حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، صحبت کردم همه گله مند مشکلات اقتصادی بودند.

وی با بیان اینکه شروع شدن کرونا در انتهای مجلس دهم بر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم افزود، اظهار کرد: مردم در تنگنای اقتصادی قرار گرفته و از نمایندگان و مجلس انتظار دارند تا حداقل در امور اقتصادی گشایشی ایجاد شود، اولویت اول این مجلس باید اقتصادی باشد و من با نگاه به خواستگاه مردم، اولویت خود را حضور در کمیسیون اقتصادی قرار دادم.

پاک مهر تاکید کرد: سفره‌های مردم بسیار کوچک شده و دیگر خبری از آن سفرهای رنگین نیست و مردم در تامین حداقل نیازهای پایه‌ای دچار مشکل شده‌اند. چند سال است که مقام معظم رهبری سال را به با موضوع اقتصاد نامگذاری می‌کنند و از طرفی دشمن هم در همین حوزه به کشور فشار می‌آورد و می‌خواهد همه مردم را نسبت به نظام مایوس و دلسرد کند.

نماینده مردم بجنورد، مانه، جاجرم و سملقان در مجلس یازدهم گفت: برای اینکه مردم از نظام زده شوند تحریم‌ها را در زمینه‌ اقتصادی وضع کرده و حتی دارویی که برای ادامه حیات یک بیمار نیاز است را نیز تحریم کرده‌ و می‌خواهد به حوزه اقتصادی کشور ما را به زانو دربیاورد.

رویکرد مجلس یازدهم باید بهبود وضعیت اقتصاد باشد

پاک مهر در رابطه با حوزه بهداشت و درمان هم، تصریح کرد: ضمن اینکه نسبت به موضوعات بهداشت و درمان انتقاد دارم باید به دنبال ارائه راهکار هم بود.

نماینده مردم بجنورد، مانه، جاجرم و سملقان در مجلس یازدهم گفت: آقای قاضی زاده‌هاشمی‌ طرح تحول سلامت و خانم وحیددستجردی طرح پزشک خانواده را شروع کرند. طرح تحول سلامت هزینه‌ای بالغ بر ۵۴ هزار میلیار تومان روی دست دولت گذاشت، اما این طرح چه خروجی‌ای داشت؟ چرا آقای قاضی زاده‌هاشمی‌ استعفاء داد؟

وی ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم برای طرح بزرگ تحول سلامت وقت گذاشت، چه نتیجه‌ای حاصل شد؟ وضعیت دفترچه‌های درمانی که به مردم داده شد به کجا رسید؟ اگر می‌خواهیم حرکت رو به جلوی ما همراه با آگاهی و بیش و موفقیت باشد، باید گذشته را بررسی کنیم.

پاک مهر اضافه کرد: یکی از نقدهای من نسبت به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم این است چرا در زمانی که مردم گرفتار کرونا شدند در کنار وزارت بهداشت و درمان نبودند و جلسات کمیسیون را تعطیل کردند؟ مردم از این کمیسیون انتظار دارند که در شرایط کرونا که سلامت، اقتصاد و آرامش‌شان را به خطر انداخته، خدمت کنند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of