۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

افزایش ۱۰۰ درصدی عوارض ناشی از قطع درخت

رئیس کمیسیون سلامت، خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: عوارض ناشی از قطع درخت 100 درصد افزایش یافته و تمامی این عوارض صرف خرید باغات شد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) زهرا صدراعظم نوری در صد و شصتمین جلسه شورای شهر تهران به عملکرد دو ساله کمیسیون سلامت، خدمات شهری و محیط زیست پرداخت و اظهار کرد: در دو سال اخیر کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ۱۷۰ جلسه برگزار کرده که ۵۶ طرح و ۶۵ لایحه را مورد بررسی قرار داده است.

وی با بیان اینکه مهمترین اقدام این کمیسیون در دو سال اخیر ارتقای جایگاه محیط زیست در شهرداری بوده است، افزود: مراکز محیط زیست به اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار ارتقا یافتند.

رئیس کمیسیون سلامت، خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در سال ۹۷ عوارض ناشی از قطع درخت ۵۰ درصد و در سال ۹۸ عوارض این حوزه ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت: تمامی این عوارض صرف خرید باغات شد به گونه ای که تاکنون ۶ الی ۷ باغ در مناطق مختلف پایتخت خریداری شده است.

صدراعظم نوری ادامه داد: حفظ باغات و فضای سبز مهمترین دغدغه شهروندان است چراکه از سال ۸۷ تا ۹۷ حدود ۱۲۸ هکتار از باغات و اراضی مشجر تبدیل به مراکز تجاری، اداری و مسکونی شده است
.
وی با تاکید بر اینکه از شهرداری تهران درخواست داریم که پیگیر مصوبه تهران ۱۴۰۰ باشد، بیان کرد: در حوزه سلامت نیز به دنبال مدیریت یکپارچه هستیم.

به گفته وی امسال با تزریق بودجه به سازمان آتش نشانی این سازمان توانست تجهیزات بهتر و به روزتری را خریداری کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of