Sunday 19 January 2020 | یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
بازدید: 67

افزایش ۹۰ درصدی تجهیزات پزشکی تولید داخل گروه T۱

معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت گفت: فهرست تجهیزات پزشکی تولید داخل گروه T۱ از ۱۸۲ قلم به ۳۴۳ قلم افزایش یافته است.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، گروه T۱ به گروهی از تجهیزات پزشکی تولید داخل گفته می‌شود که از نظر کمی‌وکیفی می‌توانند نیاز مراکز درمانی را تامین کنند و چون تولید داخل آنها کاملا محقق شده است، واردات مشابه آنها ممنوع یا محدود می‌شود.

ساجده رمضانپور معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت در این خصوص توضیح داد: پیرو مصوبات کمیته فنی ۳۱ تیر ماه سال ۹۸، فهرست تجهیزات پزشکی با وضعیت تولید داخل گروه T۱ که از نظر کمی‌و کیفی پوشش نیاز داخل را می‌دهند، مصوب و به‌روزرسانی شده و در دسترس عموم است.

وی افزود: در این فهرست، شاهد افزایش ۹۰ درصدی اقلام نسبت به سال ۱۳۹۷ هستیم و با توجه به پروانه‌های جدید صادر شده در راستای رونق تولید داخل، فهرست تولید داخل گروه T۱ از ۱۸۲ قلم به ۳۴۳ قلم افزایش یافته است.

معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: به‌روزرسانی فهرست تولید داخل گروه T۱ که نیاز مراکز درمانی را پوشش می‌دهد، گامی‌رو به جلو در حمایت از تولید داخل و کاهش واردات اقلام با تولید مشابه داخل است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of