۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰

افزایش ۸۵ درصدی ترانزیت کالا از بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام افزایش ۱۸ درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی از ابتدای سال جاری گفت: طی این مدت ۲۲۲ هزار و ۷۵۳ TEU کانتینر از این بندر به کشورهای مقصد صادر شده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا محمدی کرجی‌ران درباره فعالیت شش ماهه بندر شهید رجایی درحوزه کانتینری، اظهارداشت: طی این مدت ۲۰۸ هزار و ۷۳۵ TEU کانتینر وارد بندرشهید رجایی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 وی افزود: میزان ترانزیت کالا صورت گرفته درمدت یاد شده ۱۴۱ هزار   TEU کانتینر بود که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه ۸۵ درصدی را نشان می‌دهد.

محمدی کرجی‌ران خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال ۸۲۴ فروند کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲,۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، شایان ذکر است، بندر شهید رجایی با دارا بودن ۱۰ پست اسکله کانتینری به طول۲ هزار و ۵۰۰ متر و بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته  بندری درحال حاضر ظرفیت تخلیه و بارگیری ۵,۵ میلیون TEU کانتینر را دارا می‌باشد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments