۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
در نیمه نخست امسال محقق شد

افزایش ۳۰ درصدی انتقال گاز طبیعی از منطقه ۸ عملیات

مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز گفت: در نیمه نخست امسال بیش از ۱۴ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی از طریق تأسیسات و خطوط لوله این منطقه منتقل شده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری سلامت به نقل از  شرکت ملی گاز ایران، فیروز خدایی اظهار کرد: مقدار گاز انتقالی از این منطقه برای مصارف خانگی، نیروگاه‌ها، صنایع و… در نیمه نخست امسال، افزون بر ۱۴ میلیارد متر مکعب بوده که از این مجموع حدود ۹ میلیارد مترمکعب گاز به شرکت‌های گاز استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان و کردستان تحویل شده است.

وی افزود: این مقدار گاز انتقالی از منطقه ۸ عملیات انتقال گاز در مجموع افزایش ۳۰ درصدی را  نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ نشان می‌دهد.

مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز ایران تصریح کرد: فعالیت‌ها در واحدهای عملیاتی به دلیل حساسیت و اهمیت مصرف گاز طبیعی در بخش‌های مختلف، با نظم و هماهنگی ویژه به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام است تا مشکلی از بابت قطع و افت فشار گاز در فصل‌های مختلف سال به وجود نیاید.

خدایی یادآور شد: با در نظر گرفتن افت دما در اوایل نیمه دوم سال و کوتاه بودن فصل کاری در مناطق سردسیر، ضرورت دارد استفاده بهینه از گاز طبیعی در کشور نهادینه شود و تمهیدهای لازم برای ارائه خدمات مطلوب و جلوگیری از هدر رفت این انرژی پاک، انجام شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments