۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۶
زالی:

افزایش ۲۳ درصدی بیماران سرپایی نسبت به هفته گذشته

رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: ویروس جهش یافته علی‌رغم تمام تفاوت ها شدت کشندگی و انتقال بیشتر به زدن ماسک، ضدعفونی کردن دست ها و سطوح و بحث فاصله گذاری اجتماعی پاسخ می‌دهد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری، علیرضا زالی در جلسه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: مجموعه نظارت های تلفیقی در استان تهران از ابتدای آذرماه شتاب قابل توجه داشته است و تشکیل تیم های نظارتی در قالب طرح شهیدسلیمانی در گام چهارم و تیم های نظارتی نیروی انتظامی رو به افزایش است؛ اما در استان تهران با توجه پیچدگی و گستره این استان علاوه بر تیم های نظارتی، همچنان همکاری شهروندان امری‌ضروری است.

وی در ادامه افزود: این ویروس جهش یافته، شکل تهاجمی تری نسبت به سایر گونه های دیگر و قدرت انتقال بالا به اندازه یک تماس ساده دارد؛ بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، کشندگی این ویروس جهش یافته به مراتب بیشتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد: تمام گزارش های داخلی و عرصه جهانی تایید می کند که تمام گونه های جهش یافته این ویروس علی‌رغم تغییر در ترکیب تهاجمی آن، کماکان به زدن ماسک، ضدعفونی کردن دست ها و سطوح و بحث فاصله گذاری اجتماعی پاسخ می‌دهد و ساده انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی ممکن است شرایط سختی را ایجاد کند و پیشگیری کماکان تنها راه مقابله با این ویروس است.

زالی با بیان اینکه نسبت به هفته گذشته میزان مراجعین سرپایی درصد ۲۳ افزایش یافته است خاطرنشان کرد: واکسن در دو  بخش داخلی در خارجی پیگیری می شود و در کشورمان نسبت به کشورهای دیگر با توجه به پیچیدگی این بیماری، در آینده سبد متنوعی از واکسن ها را خواهیم داشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x