۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
استاندار خراسان شمالی:

افزایش ۱۴ نفر به تعداد ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها

استاندار خراسان شمالی از افزایش تعداد ۱۴ نفر به لیست داوطلبان شوراهای اسلامی روستاهای استان خبر داد و گفت: با این افزایش تعداد کل ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای استان به ۵۰۷۰ نفر رسید.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمد علی شجاعی با بیان این خبر افزود: برابر با هماهنگی بین ستاد انتخابات کشور و هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا، سایت ثبت نام برای آن تعداد از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها که فرآیند ثبت نامشان به دلیل نقص مدارک در مهلت قانونی تکمیل نشده بود، بازگشایی شد.

وی افزود: اطلاع رسانی به این داوطلبان توسط بخشداری ها انجام و با مراجعه افراد فرآیند ثبت نام ۱۴ نفر تکمیل شد. وی گفت: ۴۸۰۳ نفر از ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای استان مرد و ۲۶۷ نفر زن هستند.

​به گفته شجاعی از مجموع ثبت نام کنندگان ۴۴۹۶ نفر اهل تشییع ۵۷۴ نفر اهل تسنن و ۳۶۶۵ نفر فاقد عضویت و ۱۴۰۵ نفر دارای سابقه عضویت در شورا هستند. رجایی نیا در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به رشد ۸.۸۲ درصدی تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل، گفت: ۵ درصد ثبت نام شدگان را زنان تشکیل می دهند که نسبت به دوره گذشته ۲ درصد افزایش داشته است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments