۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳

افزایش ۱۰ درصدی تردد در جاده‌های مازندران

تردد در جاده‌های مازندران از ابتدای امسال تا پایان آبان ۱۰ درصد افزایش داشت.

 

به گزارش اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا)،محسن هاشمی رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت:بیش از ۴۰۷ میلیون تردد از انواع وسایل نقلیه در محور‌های برون شهری استان از ابتدای امسال تا پایان آبان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

او افزود: افزایش تردد‌های بین شهری در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال به دلیل کاهش شیوع بیماری کرونا و افزایش رونق کسب و کار و سفر‌های تجاری و گردشگری بوده است.
هاشمی گفت:همچنین تردد در آبان ماه امسال در مقایسه با ماه قبل از آن یعنی مهر حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است که دلیل عمده آن ناشی از تعطیلات متعدد مناسبتی در مهر ماه و به تبع آن تردد‌های توریستی و گردشگری بیشتر در ماه گذشته بوده است.

او افزود: تردد در محور‌های مواصلاتی استان با استان‌های مجاور یعنی محور‌های هراز و سوادکوه و کندوان و کیاسر و ورودی و خروجی غربی و شرقی استان در این ۸ ماه بیش از ۳۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تردد رسیده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال تغییر چندانی نداشته است.
هاشمی گفت: بررسی آمار تردد محور‌های مواصلاتی در آبان ماه ۱۴۰۰ و مقایسه آن با ماه قبل از آن یعنی مهر ماه نشان می‌دهد میزان تردد در محور‌های مواصلاتی در حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران افزود: به طور متوسط در هر ساعت بیش از ۵۶۶۸ وسیله نقلیه سنگین در این مدت در استان در حال تردد بوده اند که این میزان از تردد در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۵ درصد کاهش یافته است.

هاشمی گفت:پرترددترین ساعات روز نیز معمولا بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ بوده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments