۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

افزایش پایداری شبکه‌ برق و کاهش خاموشی مشترکان در امور برق ستارخان تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: با ایجاد قدرت مانور شهری بین دو فیدر امورهای ستارخان و روشنایی برق تبریز، پایداری شبکه‌ی برق این مناطق افزایش یافته و شاهد کاهش خاموشی مشترکان خواهیم بود.

به‌گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “عادل کاظمی” از ایجاد قدرت مانور شهری بین دو فیدر امورهای ستارخان و روشنایی خبر داد و افزود: این پروژه به منظور کاهش انرژی توزیع نشده، کاهش خاموشی‌های مشترکان و افزایش پایداری شبکه انجام شده است.

وی اعتبار این پروژه را بالغ بر دو میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: در این پروژه ۳۵۰ متر کانال حفر و ۱۰۰ متر لوله‌گذاری انجام شده و یک کیلومتر کابل ۱۲۰ کیلوولت به صورت مونوفاز کابل‌گذاری شد.

به گفته‌ وی، نصب یک دستگاه تابلو فشار متوسط با سکسیونر قابل قطع زیربار، برکناری یک دستگاه پست هوایی ۴۰۰ کیلوولت آمپر و احداث یک دستگاه پست هوایی ۴۰۰ کیلوولت آمپر، حذف یک دستگاه پیلار فشار ضعیف، احداث و راه‌اندازی ۳ فیدر فشار ضعیف و ۲ فیدر معابر از دیگر اقدامات انجام شده در این پروژه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان تصریح کرد: ایجاد قدرت مانور شهری بین فیدر ۹ ستارخان و یک ایده لو توسط امور برق ستارخان اجرایی شده و با بهره‌برداری از آن، شاهد افزایش ظرفیت ترانس موجود برای ایجاد فیدر، کاهش افت ولتاژ مشترکان و کاهش تلفات شبکه خواهیم بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x