۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

افزایش نرخ کرایه تاکسی خارج از توان مردم است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران اختصاص سهمیه کافی به تاکسی‌ها و اعطای یارانه به حوزه حمل و نقل را ضروری دانست و خواستار عدم افزایش نرخ کرایه تاکسی شد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدرضا بادامچی با اشاره به اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، عنوان کرد: بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها، قرار بود سالانه باید بخشی از درآمد حاصل از اصلاح نرخ حامل‌های انرژی صرف زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی‌کشور شود ولی این مهم در دولت‌های گذشته و فعلی همواره مورد غفلت قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه در مقطع کنونی که نرخ بنزین به سه برابر افزایش یافته است، توسعه حمل و نقل عمومی‌باید یکی از اولویت‌‎های اصلی کشور باشد؛ افزود: شرایط حمل و نقل عمومی‌کشور باید به نحوی باشد که مردم ترغیب به استفاده از حمل و نقل عمومی‌باشند.

وی با بیان اینکه تورم حاصل از افزایش نرخ بنزین قطعا از یارانه معیشتی که دولت به مردم اعطا می‌‎کند، بیشتر خواهد بود؛ ادامه داد: در این میان توجه به حوزه حمل و نقل و ثابت نگه داشتن کرایه‌‎ها با اختصاص سهمیه بنزین و اعطای یارانه به این حوزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که دولت باید به آن توجه کند تا از این ناحیه مردم تحت فشار نباشند.

بادامچی افزایش کرایه‌ها را خارج از توان مردم دانست و گفت: امروز بسیاری از جوانان که توان تهیه مسکن در تهران را ندارند در حاشیه تهران و شهرستان‌های اطراف ساکن هستند ولی در تهران شاغلند به همین دلیل با بهره گیری از حمل و نقل عمومی‌روزانه در رفت و آمد هستند که افزایش نرخ کرایه تاکسی به آن‌ها ضربه می‎‌زند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: توجه به زیرساخت‌های حمل و نقلی در مقطع کنونی افزایش نرخ بنزین یک ضرورت است و دولت باید بیش از گذشته با توجه به افزایش نرخ بنزین به این حوزه توجه داشته باشد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x