۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰
استاندار تهران:

افزایش میزان بستری های کرونایی در استان تهران؛ رعایت پروتکل های بهداشتی جدی گرفته شود

استاندار تهران با اشاره به افزایش میزان بستری های کرونایی در استان تهران گفت: هرگونه نگاه سطحی و عادی انگاری در مدیریت کرونا باعث شکننده تر شدن مدیریت کرونا در استان تهران خواهد شد.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: با اعمال محدودیت های هوشمند، فاصله گذاری اجتماعی شاهد شرایط مطلوبی از آبان ماه به این طرف بودیم.

وی افزود: متاسفانه تلقی اشتباه از ساخت واکسن کرونا باعث عادی انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شده است که هرگونه نگاه سطحی و عادی انگاری در مدیریت کرونا باعث شکننده تر شدن مدیریت کرونا در استان تهران خواهد شد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه از اول بهمن ماه شاهد خیز ملایم افزایش مراجعین سرپایی و بستری بودیم عنوان کرد: این افزایش بستری بسیار نگران کننده است؛ به علاوه شناسایی کانون های بیماری کرونا و قرنطینه بیماران را در طرح شهید سلیمانی با جدیت پیگیری می کنیم.

محسنی بندپی سپس گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی و سایر شیوه نامه های ابلاغی ستاد کرونا را جدی نگیریم باید منتظر پیک چهارم کرونا باشیم و با توجه به شرایط متزلزل کرونا برپایی مراسم اعتکاف توصیه نمی شود و لذا از شهروندان استان تهران تقاضا داریم تا از ظرفیت فضای مجازی در این راستا بهره مند شوند.

وی ادامه داد: هرگونه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می تواند اوضاع مدیریت کرونای استان را شکننده تر کند؛ همچنین میزان مرگ و میر کرونای انگلیسی بسیار شدیدتر از کرونای معمولی است و همه رده های سنی را شامل می شود و در فرودگاه ها نیز اقدام به گرفتن تست کامل کرونا از مسافرین می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments