۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در مشهد

رییس قرارگاه دانشگاهی مبارزه باکرونادانشگاه علوم پزشکی مشهداظهار کرد:تعدادموارد بستری بیماران کرونا و مرگ ناشی از ابتلا به ویروس همه‌گیر کرونادرمشهدودیگر مناطق این استان دوباره روندصعودی پیداکرده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر محمدحسین بحرینی روز شنبه پس از حضور در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در خراسان رضوی افزود: پس از چند هفته ثبات در آمار تعداد مبتلایان به ویروس همه‌گیر کرونا در این استان، بخاطر رعایت نشدن صحیح پروتکلهای بهداشتی روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خراسان رضوی دوباره رو به افزایش گذاشته است.

وی ادامه داد: برخی از شهروندان استفاده از ماسک صورت و رعایت دستورات بهداشتی پیشگیرانه را کنار گذاشته‌اند که وضعیتی ” بسیار خطرناک” برای انتقال ویروس همه‌گیر کرونا و شیوع بیماری کووید ۱۹ آن هم در آستانه فصل سرد سال است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آغاز فصل مرسوم شیوع بیماری پاییزی و زمستانی آنفلوآنزا اشاره و بیان کرد: بر این اساس خراسان رضوی هم‌اینک در شرایط بسیار حساسی از نظر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و همزمانی آن با آنفلوآنزا قرار گرفته است.

وی در ادامه به موضوع واکسن نیز اشاره و بیان کرد: فراز و نشیبهای تولید و اثربخشی واکسن کرونا و اینکه هنوز دارویی برای درمان و مبارزه با این ویروس خطرناک کشف نشده همچنان دغدغه عمده مسوولان، متولیان و دست‌اندرکاران حفظ سلامت جامعه به شمار می‌رود.

دکتر بحرینی گفت: همچنین با توجه به جمیع شرایط و تنگناهای موجود، هرگونه پیاده‌روی گروهی مذهبی در ایام پایانی ماه صفر با هدف پیشگیری از شیوع ویروس همه‌گیر و بیماری ممنوع است.

وی از تمامی هموطنان دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت خواست در سال جاری عزاداری های دهه پایانی صفر را در شهرهای خود با رعایت جامع و کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار نمایند و از انجام هر گونه پیاده روی به سمت مشهد به منظور حفظ سلامت خود، خانواده و سایر مردم پرهیز نمایند.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments