۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

افزایش قیمت خودرو به معیشت مردم آسیب می زند

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اقدام یکجانبه از سوی شورای رقابت کار درستی نیست چراکه به ظاهر ۸ درصد افزایش قیمت دارند اما وقتی در زنجیره تولید قرار بگیرد، قطعا بیشتر از این شده و ضربه مهلکی را به اقتصاد و معیشت مردم وارد خواهد کرد.

مصطفی رضا حسینی قطب آبادی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ با انتقاد از افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت، گفت: با توجه به فضای موجود کشور، سیر نزولی قیمت ارز و انتظاراتی که مردم برای سال ۱۴۰۰ دارند تا معیشتشان بهبود یابد، نباید چنین اقدامی از سوی شورای رقابت صورت می‌گرفت؛ بنابراین اقدام یکجانبه از سوی شورای رقابت کار درستی نیست چراکه به ظاهر ۸ درصد افزایش قیمت دارند اما وقتی در زنجیره تولید قرار بگیرد، قطعا بیشتر از این شده و ضربه مهلکی را به اقتصاد و معیشت مردم وارد خواهد کرد.

وی ادامه داد: شورای رقابت قبل از سال ۱۴۰۰ هم افزایش قیمت داد که زمان زیادی از آن نمی‌گذرد لذا توجیه پذیر نبود که بخواهند دوباره این کار را انجام دهند و در حالی که می گویند زیر ۱۰ درصد افزایش دادند اما وقتی به دست مصرف کننده برسد به ۲۰ درصد هم می رسد.

نماینده شهر بابک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کمیسیون صنایع و معادن ضمن مخالفت با این موضوع، رسیدگی به آن را در دستور کار قرار می دهیم و امیدواریم به توصیه مجلس گوش کنند؛ چراکه نافرمانی دولت و وزارتخانه ها از مجلس، در این خصوص از مباحث زیاد بوده است. وزارت اقتصاد و صمت به عنوان دو وزارتخانه اصلی در شورای رقابت صاحب کرسی هستند و از مجلس هم ۳ نماینده حضور دارند اما فاقد رأی بوده و فقط ناظر هستند؛ لذا امیدواریم مسوولین این رویه را اصلاح کنند.

حسینی با بیان اینکه وحدت، راهکار حل مشکلات کشور است، خاطرنشان کرد: به نظر من با وجود بودجه ای که بسته شده و تورم زا است، تحریم‌ها، مذاکرات وین و انتخابات ریاست جمهوری، روزهای سختی در پیش داریم و برای عبور از این گردنه ها نیاز بود شورای رقابت هم همکاری می‌کرد و قیمت‌ها را افزایش نمی داد. در ۱۶ سال اخیر، نافرمانی مدنی از سوی دولت را در قبال مجلس که ناظر بر اجرای قانون و قانونگذار است شاهد بودیم و امیدواریم که کابینه بعدی به قانون احترام بگذارد که اگر این احترام وجود داشته باشد طبیعی است که شاهد این حد مشکلات و فشار بر مردم نخواهیم بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x