۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۶

افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای عربی

شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای عربی همچنان رو به افزایش است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه،بر اساس اعلام وزارت بهداشت برخی کشورهای عربی، شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در این کشورها همچنان رو به افزایش است.

– عربستان سعودی

وزارت بهداشت عربستان سعودی اعلام کرد: با مرگ ۴۰ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا شمار قربانیان به ۹۷۲ نفر افزایش یافت. همچنین شمار مبتلایان به ۱۲۷ هزار و ۵۴۱ نفر و تعداد بهبودیافتگان نیز به ۸۴ هزار ۷۲۰ نفر رسید.

– بحرین

به گزارش وزارت بهداشت بحرین، ۴ نفر دیگر از بیماران کرونایی فوت کرده و شمار قربانیان به ۴۱ نفر افزایش یافت. همچنین شمار مبتلایان به ۱۸ هزار ۲۲۷ نفر رسید که از این تعداد تاکنون ۱۲ هزار ۸۱۸ بیمار بهبود یافته‌اند.

– قطر

وزارت بهداشت قطر اعلام کرد: ۳ نفر دیگر بر اثر ویروس کرونا جان خودرا از دست داده و شمار قربانیان به ۷۳ نفر افزایش یافته است. همچنین ۷۹ هزار ۶۰۲ و بهبودیافتگان به ۵۶ هزار ۸۹۸ نفر رسیده است.

– لبنان

وزارت بهداشت لبنان اعلام کرد: با تشخیص ۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شمار مبتلایان به ۱۴۴۶ نفر افزایش یافت. تاکنون ۳۲ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده و ۸۶۸ بیمار هم بهبود یافته‌اند.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments