۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵

افزایش شمار قربانیان کرونا در کشورهای اوراسیا

شمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در قزاقستان، قرقیزستان، اوکراین، ارمنستان، ازبکستان و گرجستان رو به افزایش است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از اناتولی،شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کووید-۱۹در کشورهای؛ قزاقستان، قرقیزستان، اوکراین، ارمنستان، ازبکستان و گرجستان در حال افزایش است.

– قزاقستان

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت قزاقستان، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۹۸ مورد افزایش یافته و به ۵۸ هزار و ۲۵۳ نفر رسیده است. همچنین تاکنون ۳۳ هزار و ۸۱۴ بیمار کرونایی نیز بهبود یافته‌اند.

این درحالی است که شمار قربانیان کرونا در این کشور به ۲۶۴ تن افزایش یافته است.

– قرقیزستان

وزارت بهداشت قرقیزستان نیز از افزایش شمار قربانیان کرونا در این کشور به ۱۳۲ مورد خبر داد. همچنین شمار کل مبتلایان با افزایش ۷۱۹ نفری به ۱۰هزار و ۶۲۹ تن رسیده است.

تاکنون ۳۳۸۷ بیمار کرونایی نیز بهبود یافته‌اند و درمان ۶۷۰ بیمار دیگر در بیمارستانهای این کشور ادامه دارد.

– اوکراین

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اوکراین با افزایش ۶۷۸ موردی در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۳ هزار و ۵۲۱ و تعداد قربانیان نیز به ۱۳۸۳ نفر رسیده است.

تاکنون ۲۶ هزار و ۱۱۸ بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند.

مقامات اوکراین اعلام کرده‌اند که به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا مدت قرنطینه در این کشور تا ۳۱ جولای سال جاری تمدید شده است.

– ارمنستان

وزارت بهداشت ارمنستان با اعلام ابتلای ۵۷۷ تن دیگر به ویروس کرونا شمار کل مبتلایان را ۳۱ هزار و ۹۶۹ بیمار اعلام کرد. شمار فوتی‌های ناشی از کرونا نیز با افزایش ۶ موردی به ۵۶۵ تن رسیده است.

تاکنون ۱۹ هزار و ۶۳۳ بیمار کرونایی در ارمنستان بهبود یافته‌اند و درمان ۱۱ هزار و ۵۸۹ بیمار دیگر ادامه دارد.

– ازبکستان

وزارت بهداشت ازبکستان در آخرین گزارش خود اعلام کرد: ۳۰۴ مورد جدید امروز شناسایی شده و تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور به ۱۲ هزار و ۷۰۶ نفر رسیده است. شمار بهبود یافتگان به ۷۷۲۳ تن و شمار قربانیان این ویروس نیز به ۵۸ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار آزمایش کرونا در این کشور انجام شده است.

گرجستان

از سوی دیگر دولت گرجستان، شمار بیماران کرونایی در این کشور را ۱۰۱۷ نفر و تعداد قربانیان را ۱۵ تن اعلام کرده است. تاکنون ۸۵۷ بیمار کرونایی نیز در گرجستان بهبود یافته‌اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x