۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

افزایش شمار قربانیان کرونا در کشورهای اوراسیا

شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای اوراسیا همچنان رو به افزایش است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونای جدید «کووید-۱۹» در کشورهای مولداوی، آذربایجان، ازبکستان، بلاروس، تاجیکستان، اوکراین و روسیه همچنان در حال افزایش است.

– مولداوی

وزارت بهداشت، کار و حمایت اجتماعی مولداوی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۸۰ نفر به کرونا مبتلا شدند و به این ترتیب تعداد کل بیماران کرونایی در این کشور به ۲۵ هزار و ۱۱۳ نفر افزایش یافت. براساس این بیانیه شمار قربانیان کرونا در مولداوی نیز با مرگ ۱۰ مبتلای دیگر در این بازه زمانی به ۷۸۸ نفر رسید. همچنین با ترخیص ۳۰۲ بیمار دیگر از بیمارستان، تعداد بهبودیافتگان از این بیماری در مولداوی به ۱۷ هزار و ۵۷۱ نفر صعود کرد.

– آذربایجان

مرکز مقابله با شیوع کووید-۱۹ وابسته به دولت آذربایجان اعلام کرد: ظرف ۲۴ ساعت اخیر ۲۷۹ مورد جدید ثبت شده و به این ترتیب مجموع بیماران کرونایی در کشور به ۳۲ هزار و ۱۵۷ نفر افزایش یافت.

در حالی که تعداد فوتی‌های کرونا در آذربایجان با افزایش ۶ نفری به ۴۵۴ نفر رسید، آمار بهبودیافتگان از این بیماری نیز با ترخیص ۵۹۳ تن دیگر از بیمارستان به ۲۶ هزار و ۴۷۴ نفر ارتقا کرد. درمان ۵۲۲۹ بیمار دیگر نیز ادامه دارد. از سوی دیگر، تاکنون در سراسر آذربایجان ۷۳۲ هزار و ۲۳۶ تست کرونا صورت گرفته است.

– ازبکستان

وزارت بهداشت ازبکستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در طول یک روز اخیر ۲۶۵ تن دیگر در این کشور به کرونا آلوده شده و شمار مبتلایان به ۲۴ هزار و ۵۶۹ نفر رسید.

این وزارتخانه همچنین اشاره کرد: مجموع جان‌باختگان کرونا در کشور نیز با مرگ یک تن دیگر در این مدت زمانی به ۱۴۴ نفر افزایش یافت.

تاکنون ۱۴ هزار و ۹۱۶ بیمار کرونایی بهبود یافتند. همچنین ۹۵۰۸ نفر در بیمارستان بستری بوده و ۹۵ هزار نفر تحت نظر پزشکی قرار دارند.

– بلاروس

وزارت بهداشت بلاروس با انتشار اطلاعیه‌ای از ثبت ۱۳۸ مورد جدید ابتلا و ۴ مورد جدید مرگ ناشی از کرونا طی یک روز گذشته در این کشور خبر داده و اعلام کرد: به این ترتیب شمار مبتلایان در بلاروس به ۶۷ هزار و ۹۴۶ نفر و تعداد جان‌باختگان نیز به ۵۶۳ نفر رسید.

براساس این بیانیه آمار تعداد بهبودیافتگان از ویروس کرونا در بلاروس نیز با ترخیص ۲۴۲ مبتلای دیگر از بیمارستان در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۲ هزار و ۶۸۶ نفر افزایش یافت.

– تاجیکستان

وزارت بهداشت و حمایت اجتماعی تاجیکستان اعلام کرد: آمار بیماران کرونایی در این کشور با مشاهده ۴۲ مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به ۷۴۵۱ رسید.

تاکنون در تاجیکستان ۶۰ مورد مرگ ناشی از کرونا ثبت شده و درمان ۱۱۵۸ بیمار کرونایی نیز ادامه دارد.

تعداد بهبودیافتگان از ویروس کرونا در تاجیکستان با افزایش ۴۰ نفری در این بازه زمانی به ۶۲۳۳ نفر افزایش یافت. به این ترتیب ۸۳.۵ درصد کل بیماران کرونایی در تاجیکستان بهبود یافتند.

اوکراین

براساس آمار دولت اوکراین تاکنون ۷۱ هزار و ۵۶ نفر در این کشور به ویروس کرونا آلوده شده که ۳۹ هزار و ۳۰۸ نفر از این افراد بهبود یافته و ۱۷۰۹ تن دیگر جان خود را از دست دادند.

روسیه

در روسیه نیز ۸۴۵ هزار و ۴۴۳ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده و ۶۴۶ هزار و ۵۲۴ بیمار کرونایی بهبود یافتند. همچنین ۱۴ هزار و ۵۸ تن دیگر بر اثر این بیماری جان باختند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments