۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

افزایش شمار قربانیان کرونا در برزیل، هند و مکزیک

طی شبانه‌روز گذشته 871 نفر درهند٬ 705 نفر در مکزیک و 703 نفر در برزیل بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از اناتولی،وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در این کشور با مرگ ۷۰۳ تن دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۰۱ هزار و ۷۵۲ نفر رسیده است.

بر این اساس، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور نیز با شناسایی ۲۲ هزار و ۴۸ مورد جدید به ۳ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۷۰ نفر افزایش یافته است.

تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۸۱۲ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته‌اند. برزیل با بیش از ۲۱۱ میلیون نفر جمعیت، کانون شیوع کرونا در آمریکای لاتین است.

– مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک از مرگ ۷۰۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در یک روز گذشته خبر داد و مجموع کل قربانیان این بیماری در این کشور را ۵۳ هزار و ۳ نفر اعلام کرد.

همچنین با ابتلای ۵ هزار و ۵۵۸ تن دیگر، مجموع کل مبتلایان به کرونا در مکزیک به ۴۸۵ هزار و ۸۳۶ نفر افزایش یافته است.

تاکنون ۳۲۷ هزار و ۹۹۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور سلامت خود را بازیافته‌اند. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس به ثبت رسید.

– هند

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت هند، طی شبانه روز گذشته با شناسایی ۵۳ هزار و ۶۰۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شمار مبتلایان در این کشور به ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۶۷۵ نفر افزایش یافته است.

همچنین با فوت ۸۷۱ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد قربانیان کووید-۱۹ در هند به ۴۵ هزار و ۲۵۷ تن رسیده است. از سوی دیگر تاکنون یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۴۸۹ بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند.

بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، هند از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه سوم جهان قرار دارد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of