۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

افزایش شمار جان‌باختگان کرونا در برخی کشورهای عربی

شمار مبتلایان و فوتی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در برخی کشورهای عربی همچنان رو به افزایش است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از اناتولی،بر اساس اعلام وزارت بهداشت برخی کشورهای عربی، شمار جان‌باختگان و مبتلایان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در این کشورها همچنان رو به افزایش است.

– مصر

به گزارش وزارت بهداشت مصر،۵۱ نفر دیگر از بیماران کرونایی در این کشور فوت کرده و شمار جان‌باختگان به ۴۳۰۲ نفر افزایش یافته است. شمار مبتلایان نیز با تشخیص ۶۰۳ مورد جدید ابتلا به این ویروس به ۸۷ هزار ۷۷۵ نفر رسیده است.

– سودان

وزارت بهداشت سودان هم اعلام کرد: ۸ مبتلای کرونایی دیگر در این کشور جان خود را از دست داده و آمار کل جان‌باختگان این ویروس به ۶۹۳ نفر افزایش یافته است. همچنین مجموع کل مبتلایان به ۱۰ هزار ۹۹۲ تن و تعداد بهبودیافتگان به ۵۷۰۷ نفر رسیده است.

– مراکش

وزارت بهداشت مراکش نیز اعلام کرد: ۴ نفر دیگر بر اثر کرونا فوت کردند و آمار کل جان‌باختگان به ۲۷۳ نفر افزایش یافت. شمار مبتلایان نیز به ۱۷ هزار و ۲۳۶ نفر و تعداد بهبودیافتگان نیز به ۱۴ هزار ۹۲۱ نفر رسید.

– موریتانی

وزارت بهداشت موریتانی طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ۲ نفر طی شبانه روز گذشته بر اثر کرونا فوت کرده و آمار کل قربانیان به ۱۵۵ نفر افزایش یافت. همچنین شمار مبتلایان به کووید-۱۹ به ۵۸۷۳ نفر و تعداد بهبودیافتگان نیز به ۳۴۳۶ تن رسید.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments