Wednesday 18 September 2019 | چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
بازدید: 53

افزایش سرانه‌‎های شهری در منطقه ۱۷

شهردار منطقه ۱۷ گفت: طی سال‌های گذشته زمین‌های آزاد شده ناشی از انتقال خط آهن تهران – تبریز به زیر زمین باعث شده تا در راستای افزایش سرانه‌های خدماتی اقداماتی انجام شود.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمود کلهری در نشست خبری تشریح آخرین اقدامات انجام شده شهرداری منطقه ۱۷ به مهمترین ظرفیت ایجاد شده در این منطقه اشاره کرد و گفت: طی سال‌های گذشته زمین‌های آزاد شده ناشی از انتقال خط آهن تهران – تبریز به زیر زمین باعث شده تا در راستای افزایش سرانه‌های خدماتی اقداماتی انجام شود.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که در سرانه‌های خدماتی منطقه داشتیم آزاد شدن این زمین‌ها ظرفیت بسیار ارزشمندی برای توسعه سرانه‌های خدماتی محسوب می‌شود.

شهردار منطقه ۱۷ در ادامه با تاکید بر اینکه در زمین‌های آزاد شده ناشی از این طرح مقرر شده طرح نیلوفری به صورت کامل و جامع اجرایی شود، اظهار داشت: زمین‌های موجود در این محور به عرض ۵۰ متر و طول ۸ کیلومتر می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

کلهری اضافه کرد: بخشی از اجرای طرح نیلوفری برای این زمین‌ها آغاز شده و امیدواریم گام موثری در تامین سرانه‌های خدماتی منطقه ۱۷ باشد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح نیلوفری باید ۴۹ پلاک توسط شهرداری تملک شود، گفت: اعتبار مورد نیاز برای تملک این پلاک‌ها ۵۰ میلیارد تومان است که امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای تکمیل این پروژه بهره‌مند شویم.

شهردار منطقه ۱۷ با بیان اینکه این منطقه دارای ظرفیت و پتانسیل‌های فراوانی است، تصریح کرد: محرومیت زدایی از منطقه ۱۷ مهمترین اولیت ما در این دوره مدیریت شهری است.

کلهری در ادامه به موضوع احداث استخرهای دوقلوی “آدم و حوا” اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از اقدامات شهرداری منطقه برای افزایش سرانه‌های ورزشی احداث این دو مجموعه استخر است.

وی با بیان اینکه این‌استخرهای دوقلو جزو پروژه‌های بی نظیر تهران محسوب می‌شوند، تاکید کرد: استخر حوا ویژه بانوان ۳ ماه گذشته افتتاح شده و استخر آدم ویژه آقایان نیز در شهریور ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید. این ‌استخرها با مشارکت بخش خصوصی احداث شده‌اند.

شهردار منطقه ۱۷ در ادامه با اشاره به مشکلات حمل و نقلی منطقه ۱۷ یادآور شد: در ایستگاه مترو زمزم مشکلاتی وجود داشته که به زودی برطرف خواهد شد.

کلهری با بیان اینکه مجموعه سینمایی در حد باغ کتاب به همراه شهر بازی در این منطقه در حال تکمیل است، افزود: قطعا با راه اندازی آن شاهد تحول بسیار مناسبی در سرانه‌های فرهنگی منطقه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه در توافقی با اوقاف نسبت به صدور مجوز ساخت پاساژ در ضلع غربی امامزاده حسن موافقت کرده است، گفت: اگر ۲۳ پلاک در ضلع شرقی امامزاده حسن به شهرداری تهران واگذار شود در راستای توسعه و افزایش سرانه فضای سبز منطقه مورد بهره برداری قرار می‌‌گیرند.

شهردار منطقه ۱۷ به موضوع افزایش سرانه فضای سبز منطقه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۶۲ پارک در منطقه وجود دارد و سرانه فضای سبز منطقه ۳.۴ است. امیدواریم با اجرای توافقنامه با اوقاف و زمینی که به مساحت هزار و ۷۰۰ متر در ضلع شرقی امامزاده حسن به فضای سبز تبدیل شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of