۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونادر مشهد

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در خراسان رضوی اظهار کرد: افزایش تعداد بیماران سرپایی، بستری و فوتی های مبتلا به کووید-۱۹ در ۲۰ روز اخیر در مشهد ، زنگ خطر جدی محسوب می شود.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر محمد حسین بحرینی در حاشیه نشست ستاد کرونا نقش مردم را در کنترل شیوع ویروس کرونا بسیار مهم عنوان و تصریح کرد: در صورت رعایت نشدن دستوراالعمل های بهداشتی و اصول خود مراقبتی به طور حتم با مشکلات بیشتری در این حوزه روبرو خواهیم شد.

وی با بیان اینکه در ماه های اسفند و فروردین، با همراهی و همکاری مردم و مسئولان استان با خادمان سلامت به شکل مناسبی بیماری کووید-۱۹ مدیریت و کنترل شد خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی نیز باید تمامی مردم  با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، رعایت بهداشت دست و خود مراقبتی ضمن حفظ سلامتی خود، در قطع زنجیره این ویروس تاثیر گذار باشند و با خادمان و مدافعان سلامت نیز همکاری داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در دهم خرداد ماه تعداد موارد بستری مبتلا به کووید-۱۹ در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه ۳۳۰ نفر بود که این میزان در دهم تیر ماه به حدود دو برابر افزایش یافته است اظهار کرد: تعداد فوتی های مشکوک و یا مبتلا به کرونا در دهم خرداد ۱۱ نفر بود که این میزان در روزهای اخیر به طور میانگین به ۳۰ نفر رسیده است.

دکتر بحرینی با اشاره به اینکه در مرحله نخست شیوع این ویروس، بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) که یکی از بهترین و مجهزترین مراکز درمانی دانشگاه محسوب می شود به امر پذیرش و بستری بیماران کووید-۱۹ اختصاص یافت که پس از کاهش آمار از این حالت خارج شده بود اظهار کرد: با توجه به افزایش مجدد تعداد بیماران مبتلا این مرکز درمانی به طور مجدد به بستری و درمان بیماران کووید-۱۹ اختصاص یافت.

وی در خصوص وضعیت تعداد تخت های بستری برای بیماران کرونایی اظهار کرد:در حال حاضر دانشگاه مشکلی در زمینه بستری بیماران کووید-۱۹ ندارد و تمامی تمهیدات لازم برای خدمات رسانی مطلوب به بیماران کرونایی و غیر کرونایی اتخاذ شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments