۰۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸

افزایش بی سابقه شمار مبتلایان آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته

بنابر آخرین آمارهای منتشر شده، شمار قربانیان کرونا در آمریکا درحال نزدیک شدن به مرز ۱۲۲ هزار نفر است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از شبکه العالم،طبق آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا با روند صعودی مواجه بوده و به ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۴۵۲ نفر رسیده است بنابر آمارهای این دانشگاه شمار جانباختگان نیز با افزایش ۷۵۲ نفری به ۱۲۱ هزار و ۹۶۹ نفر رسیده است.

شبکه NBC بر اساس برآوردهای خود گزارش کرده، شمار مبتلایان آمریکا طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶.۳۵۸ نفر بوده که ثبت این تعداد از ۲۶ آوریل تاکنون بی‌سابقه است.

ایالت‌های نیویورک، نیوجرسی و کنتیکت، شهروندان آمریکایی ورودی از ایالت‌های با شمار بالای مبتلایان از جمله تگزاس و فلوریدا را به مدت دو هفته قرنطینه می‌کنند.

شرکت هواپیمایی «کانتاس» استرالیا اعلام کرد به‌دلیل ضرر و زیان ناشی از کرونا، ۶۰۰۰ نفر از نیروی کار خود را اخراج می‌کند.

چین ۱۹ مورد جدید ابتلا را شناسایی کرده که ۱۳ مورد آن مربوط به پکن است. چین ظرفیت آزمایش‌ کرونا را به ۳۰۰ هزار مورد در روز رسانده است.

در همین حال در استرالیا نیز به منظور مقابله با زنجیره جدید شیوع کرونا، ۱۰۰۰ نظامی استرالیایی به «ملبورن» مرکز ایالت ویکتوریا اعزام می‌شوند. شمار مبتلایان در ویکتوریا طی ۲۴ ساعت ۳۳ مورد اعلام شده که در دو ماه اخیر بی‌سابقه بوده است.

تعداد مبتلایان در برزیل نیز با افزایش ۴۰.۹۹۵ نفری به ۱.۱۹۲.۴۷۴ نفر و تعداد جان باختگان با افزایش ۱۱۰۳ نفری به ۵۳.۸۴۷ تن رسیده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments