۰۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
سفیر و نماینده دائم ایران در وین:

افزایش بی‌سابقه مواد مخدر در جهان

کاظم غریب آبادی گفت: ایران برای مقابله با مواد مخدر سیاست هماهنگ را در دستور کار قرار داده است و در این چارچوب انتخاب ایران به عنوان عضو کنواسیون مبارزه با مواد مخدر از اهمیت برخوردار است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ همزمان با فرا رسیدن پنجم تیرماه، سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، نشست تخصصی مجازی به منظور گرامیداشت این مناسبت جهانی، با حضور اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد، سردار  حسین اشتری فرمانده  ناجا، غریب آبادی سفیر و نماینده دایم ایران در وین و آقای فدولوف نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل برگزار شد.

فعالیت های ایران سبب شده تامین مشتقات تریاک در جهان کم شود

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران در وین ضمن ابراز تاسف از افزایش بی سابقه مواد مخدر در جهان، گفت: فعالیت های مقابله ای ایران در زمینه مواد مخدر مناسب بوده و بر اثر فعالیت های ایران تامین مشتقات تریاک در جهان کاهش یافته است. باید با مواد مخدر مقابله کرد. مقابله و مبارزه برای مهارمواد مخدر در نظر گرفته شده است.

سفیر و نماینده دایم ایران در وین با اشاره به اینکه ایران کمک کرده تا صادرات قاچاق کاهش پیدا کند، افزود: اقدامات در این زمینه نیازمند اقدامات بین المللی بوده است. کشورهای مقصد به ویژه کشورهای غربی در این زمینه اهتمام به خرج نداده اند. عدم تضعیف کنوانسیون های بین المللی و کنترل مرزها از جمله اقداماتی است که کشورهای غربی و مقصد باید به عمل آورند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments