۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت اعلام کرد:

افزایش بیش از ۲۰ درصدی تولید انواع خودرو در ۴ ماهه امسال

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت از افزایش 33 درصدی تولیدات ایران خودرو و 7 درصدی سایپا خبرداد.

به گزارش گروه اقتصاد سلامتی خبرگزاری سلامت به نقل از  شاتا، سهیل معمارباشی با بیان این مطلب، افزود: در تیرماه امسال نیز ۱۰۶ هزار و ۱۸ دستگاه خودرو تولید شده بود که با احتساب ۶۹ هزار و ۴۰۲ دستگاه انواع خودرو در تیرماه سال گذشته(۱۳۹۸) افزایش ۵۲.۸ درصدی را در تولید تیرماه شاهد بودیم.

وی با اعلام افزایش ۱۹.۴ درصدی تولید خودرو سواری از ابتدای امسال تا پایان تیرماه، تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۲۹۶ هزار و ۳۲۸ دستگاه سواری تولید شد در حالیکه میزان تولید سواری در مدت مشابه پارسال ۲۴۸ هزار و ۱۸۴ دستگاه یوده است.

افزایش ۱۵.۹ درصدی تولید ون در ۴ ماهه امسال

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت اضافه کرد: در حوزه تولید ون نیز در این بازه زمانی ۴ ماهه با افزایش تولید ۱۵.۹ درصدی مواجه بودیم، چرا که در این مدت ۸۰ دستگاه ون تولید شد و میزان تولید در مدت مشابه پارسال ۶۹ دستگاه بوده است.

معمارباشی در خصوص تولید وانت نیز گفت: تولید وانت نیز افزایش ۳۲.۹ درصدی داشت و در ۴ ماهه امسال ۲۵ هزار و ۲۸۱ دستگاه تولید شد که این رقم در مدت مشابه پارسال ۱۹ هزار و ۲۰ دستگاه بوده است.

وی ادامه داد: در بخش تولید اتوبوس در ۴ ماهه امسال ۲۶۳ دستگاه تولید شد و با احتساب تولید ۱۱۰ دستگاه در مدت مشابه پارسال، افزایش بیش از ۱۳۹ درصدی داشته است.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت همچنین افزود: در حوزه تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز در ۴ ماهه امسال یک هزار و ۴۵۳ دستگاه تولید شد که با در نظرگرفتن رقم تولید یک هزار و ۲۹۰ دستگاه در مدت مشابه پارسال افزایش ۱۲.۶ درصدی داشت.

افزایش بیش از ۳۳ درصدی تولیدات ایران خودرو و ۷ درصدی سایپا

معمارباشی در خصوص تولید در سایپا و ایران خودرو نیز گفت: تولید ایران خودرو در ۴ ماهه امسال افزایش ۳۳.۶ درصدی و تولید سایپا افزایش ۷ درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: در این مدت ایران خودرو ۱۶۰ هزار و ۷۲ دستگاه انواع خودرو تولید کرد و میزان تولید سایپا ۱۴۴ هزار و ۹۹۰ دستگاه بوده است.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت بیان کرد: ایران خودرو و سایپا در مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۱۹ هزار و ۸۴۵ دستگاه و ۱۳۵ هزار و ۵۱۵ دستگاه انواع خودرو تولید کرده بودند

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of