۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵

افزایش صادرات نفت ایران با وجود تحریم‌های آمریکا

پايگاه خبري اويل پرايس طي گزارشي نوشت ايران با وجود تحريم هاي آمريکا صادرات نفت خود را افزايش داده و در ماه جاري نيز با صادرات نفت به لبنان توانسته مشتري نفتي جديدي براي خود پيدا کند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت، ایران دو هفته پیش اعلام کرد علی رغم ادامه تحریم‌های آمریکا، قصد تقویت تولید و صادرات نفت خام را دارد. با توجه به افزایش مداوم تولید نفت ایران از آغاز ۲۰۲۱، این سوال به وجود می‌آید که آیا این کشور می تواند بر تحریم‌های آمریکا پیروز شده و دوباره یک تولید کننده بزرگ نفت شود؟ ایران در آغاز ماه جاری میلادی اعلام کرد طی ماه‌های آینده با وجود تحریم های آمریکا که بازار صادرات نفت آن را محدود کرده تولید خود را افزایش می‌دهد.

وزیر نفت ایران با تاکید بر تمایل شدید کشورش به افزایش صادرات نفت علی رغم تحریم‌های آمریکا گفت:«من قول می دهم اتفاقات خوبی در مورد فروش نفت ایران در ماه‌های آینده بیفتد».

رئیس جمهور منتخب ایران این امید را به وجود آورده که کشورش به یک قرارداد هسته‌ای با آمریکا برسد که منجر به کاهش تحریم‌های انرژی و افزایش دوباره تولید و صادرات نفت این کشور می‌شود.

ایران چهارمین ذخایر بزرگ نفت دنیا را در اختیار دارد و اعلام کرده قصد دارد تولید نفت خود را از ۲.۱ میلیون بشکه در روز فعلی به ۳.۸ میلیون بشکه در روز برساند. این افزایش تولید ایران همگام با کاهش محدودیت‌های اوپک پلاس برای تولید در سال جاری میلادی خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments