۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

افت مقبولیت ترامپ در تمامی ‌ایالات مهم آمریکا

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد مقبولیت عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا در تمامی‌ایالت‌هایی که انتظار می‌رود رقابت در آنها برای انتخابات 2020 اهمیت داشته باشد کاهش یافته است.

به گزارش گروه سیاسی بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، میزان مقبولیت عملکرد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در تمامی‌ایالت‌هایی که انتظار می‌رود در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ رقابت تنگاتنگی در آنها برقرار باشد کاهش یافته است.

به نوشته ایندیپندنت، این نتایج که بر اساس نظرسنجی موسسه «مورنینگ کانسالت» به دست آمده‌اند آسیب‌پذیری‌های رئیس‌جمهور مستقر آمریکا در انتخاباتی که قرار است نوامبر ۲۰۲۰ برگزار شود را نشان می‌دهد.

مطابق این گزارش، عملکرد ترامپ در ۱۷ ایالتی که انتظار می‌رود رقابت تنگاتنگی در آنها برقرار شود افت داشته است. مقبولیت عملکرد او تنها در دو ایالت بالاتر از حد مطلوب گزارش شده است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد ستاره بخت ترامپ در چند ایالت کلیدی که آرای آن متعلق به دموکرات‌ها بود رو به افول گذاشته است. این ایالت‌ها عبارتند از: میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین. ترامپ با مجموع ۱۳۰ هزار رأی در این ایالت‌ها بر رقیبش هیلاری کلینتون پیروز شد.

اما نگرانی برای ترامپ صرفاً به این ایالتها منحصر نمی‌شود و عملکرد او در ایالت‌هایی که به طور سنتی متعلق به جمهوری‌خواه‌ها بوده و ترامپ در آنها پیروز شده هم کاهش یافته است.

در ایالت اوهایو که ترامپ ریاست‌جمهوری خودش را با مقبولیت خالص ۱۴ درصد آغاز کرد، رقم مقبولیت او به منفی ۶ درصد رسیده است. میزان مقبولیت ترامپ در «آیووا» که ۹ دصد بود اکنون به منفی ۱۱ درصد رسیده است.

در ایالت آریزونا مقبولیت او از ۱۹ درصد به منفی ۷ درصد رسیده است. برای فلوریدا این رقم از ۲۲ درصد به منفی ۱ درصد نزول پیدا کرده است. برای کارولینای شمالی رقم مقبولیت عملکرد او از ۱۷ درصد به منفی ۱ درصد کاهش داشته است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments