۰۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳

افت درآمدی ۱۲۰ میلیون دلاری در فیفا

بنا بر گزارش مالی چهارساله فیفا، این نهاد بین المللی پیش بینی کرده است که مبلغی بالغ بر 120 میلیون دلار افت درآمدی در فاصله 2019 تا 2022 را تجربه نماید.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک نکته تامل برانگیز در گزارش بودجه چهارساله فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، از سال ۲۰۱۹ لغایت ۲۰۲۲ کاهش درآمدهای این فدراسیون بدلیل شیوع کرونا و آسیب های ناشی از آن به بنگاههای اقتصادی مربوطه تا ۱۲۰ میلیون دلار است.

لغو و تعویق بسیاری از رویدادهای ورزشی در اقصی نقاط جهان و در رشته فوتبال عامل اصلی افت درآمد در بودجه فیفا عنوان گردیده است هرچند فدراسیون بین المللی فوتبال با اعلام فروش حداکثر حقوق تجاری خود در فاصله ۴ساله ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ بازگشت تدریجی درآمدهای خود را جبران خواهد کرد.

بعنوان بخشی از طرح جبران لطمات ناشی از کووید۱۹؛ فیفا مبلغی بالغ بر ۱/۵میلیارد دلار بمنظور کاهش تبعات پاندمی کرونا و کمک به فدراسیونها و نهادهای تحت پوشش خود نیز آزاد خواهد کرد. گزارش بودجه ۴ساله فیفا می بایست در کنگره این نهاد بین المللی که بصورت آنلاین مورخ ۱۸ سپتامبر برگزار می شود؛ مورد تایید و تصویب قرارگیرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments